Σφαιρόπουλος: «Πιο αποτελεσματικοί σε άμυνα και επίθεση»
Ως μία κακή παρένθεση χαρακτήρισε ο Γάννης Σφαιρόπουλος την ήττα του ...
«Το παιχνίδι μας θα ξεκινάει από την άμυνα»
«Το παιχνίδι μας θα προσανατολίζεται στην άμυνα». Με αυτά τα λόγια ο ...

«Το πρόβλημα ήταν η άμυνα»

«Σίγουρα αυτή η ήττα μας πονάει», παραδέχθηκε ο Γιάννης Σφαιρόπουλος μετά την ήττα του Ολυμπιακού στην Βιτόρια από την Λαμποράλ Κούτσα στην παράταση. Ήττα που ήταν η πρώτη για τους «ερυθρόλευκους» στην Ευρωλίγκα της φετινής σεζόν. Ο κόουτς των «ερυθρόλευκων», ωστόσο, επισήμανε ότι: «Χάσαμε μια «μάχη» και θα πρέπει να βελτιώσουμε το παιχνίδι μας».

«Ήταν ένα παιχνίδι περισσότερο επιθετικό παρά αμυντικό, δεν παίξαμε την άμυνα που θέλαμε να παίξουμε», σχολίασε ο Σφαιρόπουλος και τόνισε: «Απόψε για εμάς αυτό ήταν το πρόβλημα. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο δεχτήκαμε 48 πόντους, πολλοί από αυτούς ήταν εύκολοι, δεν πρέπει να δέχεσαι τέτοιους πόντους, ειδικά σε ματς εκτός έδρας. Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώσαμε την άμυνα μας, πήραμε προβάδισμα στο τελευταίο λεπτό, αλλά στο τέλος η Λαμποράλ Κούτσα πέτυχε κάποια κρίσιμα σουτ και το παιχνίδι πήγε στην παράταση. Στην παράταση η Λαμποράλ έκανε μεγαλύτερη προσπάθεια, εμείς κάναμε κάποια λάθη. Συγχαρητήρια στη Λαμποράλ. Σίγουρα αυτή η ήττα μας πονάει, χάσαμε μια «μάχη» και θα πρέπει να βελτιώσουμε το παιχνίδι μας».

Σφαιρόπουλος: «Ξεχνάμε το ντέρμπι»
Στην έδρα της Λαμποράλ Κούτσα δοκιμάζεται ο Ολυμπιακός (23/10, 21:30, Novasports 2) ...
Χάντερ: «Πάμε για τρεις νίκες»
Η επίθεση και όχι η άμυνα ήταν η αιτία της ήττας του Ολυμπιακού στην ...
Σφαιρόπουλος: «Έχουμε μάθει να παλεύουμε»!
«Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Πήγαμε ...
Σφαιρόπουλος: «Η άμυνά μας θα κάνει τη διαφορά»