Πέρασε η Ρόμα από το Έμπολι (video)
Η Ρόμα έκανε το 2Χ2 στο καμπιονάτο, καθώς πέρασε από το Έμπολι με 1-0, με ...
Αποθέωση για Μανωλά (video)

Ακόμα πιο... ψηλά η Ρόμα (video)

Την ανοδική της πορεία στο καμπιονάτο επιβεβαίωσε η Ρόμα, η οποία επικράτησε με 3-1 της Έμπολι για την 8η αγωνιστική, πέτυχε 3η σερί νίκη για πρώτη φορά φέτος και απέχει πλέον έναν βαθμό από την κορυφή και τη Φιορεντίνα (παίζει την Κυριακή στη Νάπολι)... Βασίλης Τοροσίδης και Κώστας Μανωλάς έπαιξαν 90 λεπτά, για πρώτη φορά φέτος Στο πρώτο ημίχρονο, η Ρόμα τα βρήκε... σκούρα κόντρα σε μια Έμπολι, η οποία έμεινε στους επτά βαθμούς και στο +3 από την ζώνη υποβιβασμού.... Αυτό που άνοιξε τον δρόμο για την επιτυχία ήταν ο Μίραλεμ Πιάνιτς, ο οποίος σημείωσε τρομερό γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 56’... Επίσης, ο Βόσνιος έκανε την σέντρα για το 2-0 από την κεφαλιά του Ντε Ρόσι στο 59’, ενώ ο Σαλάχ έκανε το 3-0 στο 69' και μείωσε στο 75' ο Μπούχελ. Οι συνθέσειςΡΟΜΑ: Στσέσνι, Τοροσίδης, Μανωλάς, Καστάν, Ντιν, Ντε Ρόσι, Φλορέντσι (80' Βενκέρ), Πιάνιτς (68' Σαλίχ Ουτσάν), Σαλάχ, Ιάγο Φαλκέ (55' Ναϊνγκολάν), Ζερβινιό.ΕΜΠΟΛΙ: Σκορούπσκι, Τζαμπέλι, Τονέλι, Μπάρμπα, Μάριο Ρουί, Ελ Χατζί, Παρέδες (68' Μαϊέλο), Μπούχελ, Κρούνιτς (61' Λίβαγια), Πουτσαρέλι, Μακαρόνε (79' Πιου).
Γκολάρα ο Τοροσίδης στο φιλικό της Ρόμα με τη Σεβίλλη (video)
Ο Βασίλης Τοροσίδης με ένα δυνατό, συρτό σουτ, αρκετά μέτρα έξω από την ...