Ουζουνίδης: «Οι άλλοι έχουν το πρόβλημα»
Ο Μαρίνος Ουζουνίδης έμεινε τελικά ευχαριστημένος με την ισοπαλία που ...
Ο Μπουμάλ έγινε... Τότι στη Νέα Σμύρνη
Η selfie του Φραντσέσκο Τότι έγινε μόδα και στην Ελλάδα ο πρώτος που ...

Αγριεμένος... Πάνθηρας!

Με τον Τάσο Μπακασέτα μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ ο Πανιώνιος νίκησε (για πρώτη φορά) με 2-0 την Καλλονή στη Ν. Σμύρνη και "σκαρφάλωσε" στην 3η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς. "Βυθίστηκαν" στην προτελευταία θέση οι νησιώτες. Δοκάρι στις καθυστερήσεις με τον Μανούσο για τους φιλοξενούμενους.  Τα... απολύτως απαραίτητα έκανε ο Πανιώνιος στο πρώτο ημίχρονο προκειμένου να πετύχει γκολ και να πάει προηγούμενος στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα. Οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη μπήκαν από το πρώτο λεπτό δυνατά στην αναμέτρηση για την 7η αγωνιστική της Super League, επέβαλαν το ρυθμό τους και ουσιαστικά στην πρώτη φάση που δημιούργησαν άνοιξαν το σκορ. Μετά από λάθος του Αντέτζο, ο Καραμάνος “έστρωσε” στον Μπακασέτα, ο οποίος με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα του Χογκ και έφτασε τα τέσσερα γκολ φέτος. Από το 25’ και μετά οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τον... εφησυχασμό των “κυανέρυθρων”, κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο όμως, η αδυναμία τους να φτάσουν με αξιώσεις απέναντι στον Παπαδόπουλο ήταν εμφανής. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους δεν παίχτηκε μπάλα λόγω των πολλών διακοπών και το 1-0 υπέρ του Πανιωνίου παρέμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο ημίχρονο. Ματς με... μπόλικη τακτική στο δεύτερο μέρος. Πιο προσεκτικοί πλέον οι γηπεδούχοι, έδωσαν μεγαλύτερη έμφαση στο ανασταλτικό κομμάτι, την ώρα που οι νησιώτες προσπαθούσαν με “ξεσπάσματα” να πατήσουν στην αντίπαλη περιοχή. Χρειάστηκε να φτάσουμε στο 59ο λεπτό για να καταγραφεί η πρώτη τελική στην επανάληψη όταν ο Μπουμάλ έπιασε το δυνατό σουτ εκτός περιοχής όμως, η μπάλα κατέληξε πάνω από την εστία του Χογκ. Στο 66’ ο Ουζουνίδης υποχρεώθηκε σε αναγκαστική αλλαγή με τον Καραμάνο να μη μπορεί να συνεχίσει και τον Μασούρα να τον αντικαθιστά. Δύο λεπτά αργότερα οι “κυανέρυθροι”... κλείδωσαν το “τρίποντο” και πάλι με τον Μπακασέτα. Ο μόνιμος σκόρερ της ομάδας της Νέας Σμύρνης φέτος χρειάστηκε μόλις δύο επαφές με τη μπάλα έπειτα από σέντρα από τα αριστερά για να “κεραυνοβολήσει” τον Χογκ και να “γράψει” το 2-0! Τα πάντα κρίθηκαν. Στα λεπτά που ακολούθησαν μέχρι το φινάλε του ματς οι γηπεδούχοι διατήρησαν με άνεση το προβάδισμά τους, θα μπορούσαν να πετύχουν και τρίτο γκολ με τον Μπουμάλ στο 86’ αλλά και να δεχτούν στις καθυστερήσεις με το δοκάρι του Μανούσου και τελικά, πανηγύρισαν την 4η νίκη τους φέτος, με την οποία “σκαρφάλωσαν” στην 3η θέση της βαθμολογίας. Αντίθετα, η ομάδα του Θαλή Θεοδωρίδη παρέμεινε στα χαμηλά στρώματα (15η θέση) με μόλις 5 βαθμούς σε 7 αγώνες. Οι συνθέσεις των ομάδων: Πανιώνιος (Μαρίνος Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Μπουμάλ, Οικονόμου, Μπακασέτας (87’ Χαλκιαδάκης), Χατζηισαΐας, Καραμάνος (66’ λ. τρ. Μασούρας), Βιγιάλμπα (58’ Ανσαριφάρντ), Τασουλής, Βλάχος, Κόρμπος, Σιώπης. Στον πάγκο: Διούδης, Αργυρόπουλος, Μητρόπουλος, Καθάριος. Καλλονή (Θαλής Θεοδωρίδης): Χογκ, Αντέτζο, Ούκα, Αναστασιάδης (70’ λ. τρ. Γιορέντε), Κρολ, Καλτσάς (85’ Κλαντρούμπσκι), Κεϊτά, Τσαμπούρης, Γεωργίου, Ελλακόπουλος (46’ Μπαργκάν), Μανούσος. Στον πάγκο: Δαύκου, Ξύδας, Μπουρούς, Σάμπα.
Ουζουνίδης: «Δεν έχω παράπονα»
Ο Μαρίνος Ουζουνίδης ήταν ικανοποιημένος από τους ποδοσφαιριστές του, ...