Τζόρτζεβιτς: «Θα παίζουμε για να νικήσουμε»
«Αποκτήσαμε καλούς παίκτες, βάσει των ευκαιριών και του μπάτζετ που ...
Υποχωρεί σταδιακά το έλλειμμα της αγοράς ηλεκτρικής ενέργειας
Μειώνεται σταδιακά το έλλειμμα της αγοράς ηλεκτρικής ενέργειας, μετά ...

Τζόρτζεβιτς: «Είχαμε έλλειμμα ενέργειας»

«Είχαμε πολλά ταξίδια, γυρίσαμε όλο τον κόσμο, είναι η δεύτερη φορά που βρισκόμαστε στη Ρωσία μέσα σε μικρό διάστημα και είχαμε έλλειμμα ενέργειας», δήλωσε ο Σάσα Τζόρτζεβιτς μετά την ήττα του Παναθηναϊκού στο Κράσνονταρ και επισήμανε ότι η ομάδα του πρέπει να συνέλθει εν όψει του ντέρμπι της προσεχούς Δευτέρας (19/10, 20:30) κόντρα στον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ για την 2η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

«Συγχαρητήρια στη Λοκομοτίβ για τη μεγάλη νίκη», ήταν τα πρώτα λόγια του προπονητή των «πρασίνων» μετά την ήττα στην πρεμιέρα της Ευρωλίγκας. «Την άξιζαν έτσι όπως έπαιξαν», παραδέχθηκε ο Τζόρτζεβιτς και τόνισε: «Είχαν μεγάλη ένταση. Εμείς αρχίσαμε καλά αλλά η αντίπαλός μας βρήκε λύσεις απ’ όλους τους παίκτες. Όποιος έμπαινε στο γήπεδο έδινε λύσεις, ένα σουτ, ένα ριμπάουντ… Εμείς δεν είχαμε όλους τους παίκτες μας αναμεμειγμένους στον αγώνα, κάτι που δεν συμβαίνει συχνά.Είχαμε πολλά λάθη στο πρώτο ημίχρονο, τα περισσότερα στη δεύτερη περίοδο όταν και η Λοκομοτίβ επέστρεψε. Τα περιορίσαμε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν ευστοχήσαμε σε ανοιχτά σουτ και ταυτόχρονα κάναμε λάθη που δεν επιτρέπονται στο δικό μας επίπεδο. Όπως στο τέλος της τρίτης περιόδου όταν δεχθήκαμε τρίποντο, ενώ είχαμε να δώσουμε φάουλ. Η Λοκομοτίβ μας νίκησε στα ριμπάουντ κάτι που επίσης δεν είναι συνηθισμένο για εμάς. Πήραν πολλούς πόντους από δεύτερη ευκαιρία. Είχαμε πολλά ταξίδια, γυρίσαμε όλο τον κόσμο. Είναι η δεύτερη φορά που βρισκόμαστε στη Ρωσία μέσα σε μικρό διάστημα και είχαμε έλλειμμα ενέργειας».

«Αυτή την ενέργεια πρέπει να τη βρούμε για τον σπουδαίο αγώνα με τον Ολυμπιακό, που όλοι ξέρουν τι σημαίνει για εμάς», σημείωσε ο κόουτς των «πρασίνων».

Τζόρτζεβιτς: «Παίξαμε καλά»
Ευχαριστημένος για την εμφάνιση της ομάδας του και ιδιαίτερα στον ...
Τζόρτζεβιτς: «Ζω για το μπάσκετ»
Ο Σάσα Τζόρτζεβιτς πριν από λίγες ημέρες υπέγραψε το συμβόλαιο του με ...