Τα γκολ του Μπερμπάτοφ στο προπονητικό φιλικό
Πλούσιο σε γκολ και θέαμα ήταν το δίτερμα της προπόνησης του ΠΑΟΚ την ...
«Ετοιμάζουν» τον Μπερμπάτοφ για την Ευρώπη
Ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ ενσωματώθηκε στις προπονήσεις του ΠΑΟΚ από το ...

Φιλικό με την Κ20 ο ΠΑΟΚ

“Οικογενειακή” υπόθεση ήταν το φιλικό του Σαββάτου στη Νέα Μεσημβρία με την πρώτη ομάδα του ΠΑΟΚ ν’ αντιμετωπίζει την… απαλλαγή της. Οι μεγάλοι κέρδισαν τους μικρούς με 3-1 με δύο γκολ του Μπερμπάτοφ κι ένα του Μαλεζά. Ο Δεληγιαννίδης σκόραρε για την Κ20. Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με σουτ τουΔεληγιαννίδη , ενώ είχε και δοκάρι με τον Κάκκο και η πρώτη ομάδα ισοφάρισε τα δοκάρια με τον Ζάιρο και το σκορ με πέναλτι του Μπερμπάτοφέπειτα από ανατροπή του Βίτορ . Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρέφερι Δημήτρης Δανιηλίδης έδειξε και πάλι την άσπρη βούλα σε χέρι του Ρικάρντο Κόστα που είχε πάρει… μεταγραφή κι οΜπερμπάτοφ έκανε το 2-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μαλεζάς με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ροντρίγκες. Ο Μαλεζάς ξεκίνησε με την Κ20 και άλλαξε στο ημίχρονο με τον ΡικάρντοΚόστα, ενώ ο Δεληγιαννίδης στην επανάληψη αντικατέστησε τον Λέοβατς , ο οποίος για προληπτικούς λόγους επειδή προέρχεται από τραυματισμό, αγωνίστηκε μόνο στο πρώτο μέρος. Ο Τέρι Αντόνις αγωνίστηκε σε όλη την αναμέτρηση, ενώ οι Παναγιώτης Γλύκος , Γκόικο Τσίμιροτ ακολούθησαν ειδικό πρόγραμμα κι ο Γιάννης Σκόνδρας απουσίαζε λόγω ίωσης. Η σύνθεση του ΠΑΟΚ ήταν Μελισσάς, Ρικάρντο Κόστα (Μαλεζάς), Τζαβέλλας,Βίτορ, Αντόνις, Γκολάσα, Ροντρίγκες, Λέοβατς (Δεληγιαννίδης), Ζάιρο, Μπερμπάτοφ, Κοροβέσης.