Φιλικό αγώνα με χαρακτήρα προπόνησης θα δώσει η Εθνική Νέων με την ΑΕΚ ...
Χωρίς Πράνιτς στο Αγρίνιο
Με προπόνηση στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Κορωπίου ολοκληρώθηκε ...

Χορταστικό 3-3 στα Σπάτα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου (10/10) ο φιλικός αγώνας μεταξύ ΑΕΚ και Ατρόμητου στις αθλητικές εγκαταστάσεις στα Σπάτα.
Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3, με τους Τραϊανό Δέλλα και Μιχάλη Γρηγορίου να δίνουν κυρίως την ευκαιρία σε παίκτες, που μέχρι τώρα δεν έχουν ιδιαίτερο χρόνο συμμετοχής.
Το συμπέρασμα είναι πως τόσο οι «κιτρίνομαυροι» όσο και οι Περιστεριτώτες, έβγαλαν θετικά στοιχεία στο επιθετικό κομμάτι, αλλά προβλημάτισαν ιδιαίτερα στα αμυντικά τους καθήκοντα.
Τα έξι τέρματα σημειώθηκαν στο β’ ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε στο 48’ ο Μπρίτο και δέκα λεπτά αργότερα ο Μπουονανότε ισοφάρισε από την άσπρη βούλα.
Η συνέχεια ανήκε πάλι στον Ατρόμητο, ο οποίος προηγήθηκε με 1-3 χάρη σε τέρματα των Μαρσελίνιο (59’) και Κούρου (62’), αλλά την τελευταία κουβέντα την είπε η Ένωση, που τελικά απέφυγε την ήττα.
Πρωταγωνιστής ήταν ο Μπαρμπόσα. Στο 72’ μείωσε με όμορφη ατομική ενέργεια και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 84’ ο Κολοβέτσιος, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ μετά από εκτέλεση φάουλ του Πορτογάλου στο δοκάρι.
ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Ανέστης (46’ Βούρας), Βασιλαντωνόπουλος (62’ Γκάλο), Αρθο, Κολοβέτσιος, Σοϊλέδης (62’ Πεταυράκης), Κορδέρο (62’ Μπαρμπόσα), Σιμόες (46’ Ανδρεόπουλος), Ανάκογλου, Γροντής (62’ Γιόχανσον), Μπουονανότε (68’ Φαγιέ), Κρισάντους
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Θεοδωράκης, Χριστόφ, Θεολόγου, Μπιτόλο(46’ Κούρος), Κοντοές (46’ Κιβρακίδης), Γοδόι (46’ Ουσέρο), Μπάλλας, Στόιτσεφ, Ούμπιδες (46’ Μαρσελίνιο), Μπρίτο (74' Μπαστάκος), Λε Ταλέκ

Γρηγορίου: «Η ψυχολογία με το μέρος της ΑΕΚ»
Ο προπονητής του Ατρόμητου, Μιχάλης Γρηγορίου, αναφέρθηκε στις ...
Γρηγορίου: «Με τακτική και μυαλό»
Για την εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα μίλησε ο ...
Γρηγορίου: «Άδικη ήττα»