Διακοπή στο «Nick Galis Hall» στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (21') της ...
Ανακοίνωσε Χάγκινς, παίρνει Μπούλιαν
Μετά την άρση του απαγορευτικού από την FIBA, ο Κολοσσός Ρόδου κινείται ...

Με «ήρωα» τον Χάγκινς ο Άρης την ΑΕΚ!

Με πρωταγωνιστές τους Χάγκινς, Μακ Νιλ ο Άρης νίκησε εντός έδρας με 64-61 την ΑΕΚ σε ένα πραγματικό ντέρμπι και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας! Ο Χάγκινς έκανε νταμπλ νταμπλ με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ και το κόψιμο του αγώνα στον Καλαμπόκη με 48'' να απομένουν για την λήξη του προημιτελικού και ενώ 11 δευτερόλεπτα νωρίτερα ο Μακ Νιλ με καταπληκτικό καλάθι είχε δώσει προβάδισμα στους γηπεδούχους με 59-58. Ο Χάγκινς ήταν εκείνος που ουσιαστικά... σφράγισε την νίκη του Άρη με χουκ μέσα από την ρακέτα 31'' πριν το τέλος του αγώνα. Ο Αμερικανός σέντερ, που αγωνίστηκε την περασμένη σεζόν στον Κολοσσό, ήταν πρωταγωνιστής της βραδιάς και για έναν ακόμη λόγο: Στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου με κάρφωμα... κατεδάφισε την μπασκέτα και χρειάστηκε μια ώρα διακοπής της αναμέτρησης για να επιλυθεί το πρόβλημα! Τα δεκάλεπτα: 18-21, 36-36, 51-47, 64-61. ΑΡΗΣ (Πρίφτης): Ξανθόπουλος, Πελεκάνος 6 (2), Τσούπκοβιτς 2, Γουάιτ 4, Γουότερς 10 (6ασ.), Ζάρας 5 (1), Χάγκινς 17 (3/7β., 7/15διπ., 10ριμπ.), Κοέν 3(1), Μούρτος 2, Σίμτσακ 6, ΜακΝίλ 9 (1). ΑΕΚ (Σάκοτα): Ανοσίκε 5, Παπαντωνίου 7 (2), Χέρστον 10 (1), Μιλόσεβιτς 11 (9ριμπ.), Σκραμπ 3 (1), Μαυροκεφαλίδης 13 (2/3β., 4/9β., 1/4τρ.), Σαρικόπουλος, Καλαμπόκης 8, Γουόρεν 4. Σε λίγο περισσότερα