Η Άρσεναλ... χόρεψε την Γιουνάιτεντ (videos)
Τέλος ο Ρότζερς από τη Λίβερπουλ
Παρελθόν αποτελεί για την Λίβερπουλ ο Μπρένταν Ρότζερς! Οι «κόκκινοι», ...
Τα highlights του Λίβερπουλ - Μίλαν (video)
Η Λίβερπουλ επικράτησε με 2-0 της Μίλαν στο International Champions Cup και θα ...

Ισόπαλο το ντέρμπι του «Μέρσεϊσάιντ» (video)

Από ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο πέτυχαν Έβερτον και Λίβερπουλ στο μεταξύ τους ντέρμπι (του «Μέρσεϊσάιντ») στο «Γκούντισον Παρκ» για την 8η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ και έτσι με το τελικό 1-1 πήραν από έναν βαθμό... Τα «ζαχαρωτά» έμειναν αήττητα για 5η αγωνιστική (2-3-0) και έχουν 13 βαθμούς, στο -5 από την κορυφή, ενώ οι «κόκκινοι» δεν έχασαν για 3ο ματς (1-2-0) και είναι έναν πόντο πιο πίσω... Το ντέρμπι είχε και νεύρα και η Λίβερπουλ πήρε τον βαθμό και λόγω των εξαιρετικών επεμβάσεων του Στεφάν Μινιολέ. Ο Ντάνι Ινγκς άνοιξε το σκορ στο 41' με κεφαλιά από κοντά, αφού η άμυνα των γηπεδούχων δεν αντέδρασε σωστά. Οι «κόκκινοι» κατάφεραν τελικά να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του Ρομελού Λουκακού (έχει πέντε φέτος)!!! Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δυο ομάδες, παρά τις προσπάθειες τους δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν πολλές φάσεις για γκολ. Έτσι το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος του ματς! Οι συνθέσειςΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Μπράουνινγκ, Τζαγκιέλκα, Φούνες Μόρι, Γκάλογουεϊ, ΜακΚάρθι, Μπάρι, Μπάρκλεϊ, Ντεουλοφέου (60' Λένον), Νέισμιθ (79' Αρουνά Κονέ), Λουκακού.ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μινιολέ, Κλάιν, Εμρέ Τζαν, Σκρτελ, Σακό, Αλμπέρτο Μορένο, Λούκας Λέιβα (79' Τζο Άλεν), Μίλνερ, Κοουτίνιο, Ινγκς (76' Λαλάνα), Στάριτζ.