Παράσχος: «Επιτέλους βαθμός εκτός έδρας»
Ικανοποιημένος από τον βαθμό της ισοπαλίας που απέσπασε ο Πλατανιάς ...
Παντελής: «Έμπειρος και έτοιμος ο Παναθηναϊκός»
Ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του έμεινε ο ...
Παράσχος: «Μεγάλη νίκη»
Ικανοποιημένος με την εμφάνιση των ποδοσφαιριστών του στο δεύτερο ...

Παράσχος: «Κοιτάξαμε στα μάτια τον Παναθηναϊκό»

Ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του αλλά απογοητευμένος από το γεγονός ότι ο Πλατανιάς έμεινε μακριά από τη νίκη για πέμπτο σερί ματς δήλωσε ο προπονητής της ομάδας Γιώργος Παράσχος.

Αναλυτικά ο κόουτς των Κόκκινων δήλωσε: «Για ακόμα μια αγωνιστική δεν μπορέσαμε να πάρουμε θετικό αποτέλεσμα. Νομίζω κοιτάξαμε στα μάτια τον Παναθηναϊκό. Ήρθαμε στη Λεωφόρο για να παίξουμε το ματς στα ίσα. Και κατοχή μπάλας είχαμε και οργανωμένες επιθέσεις. Δεν μας λείπουν οι καλές εμφανίσεις, αλλά οι βαθμοί. Ήταν κρίσιμο το σημείο που δεχτήκαμε το γκολ. Με 0-0 στο ημίχρονο ίσως η συνέχεια να ήταν καλύτερη για εμάς.

Ρισκάραμε στο δεύτερο ημίχρονο, προσπαθήσαμε πολύ, αλλά το γκολ είναι πολύ δύσκολο για εμάς. Θα συνεχίσουμε να προσπαθούμε και ελπίζω τουλάχιστον να μην χάσουμε την καλή ψυχολογία που έχουμε. Δοκιμάσαμε πολλά σχήματα. Όσους έχουμε στην επίθεση τους έχουμε δοκιμάσει. Είναι ατυχία, αλλά και ανικανότητα την οποία πληρώνουμε σε πολλά σημεία του παιχνιδιού.

Ο Παναθηναϊκός δεν έχει άσχημο υλικό, αλλά πάρα πολύ καλό. Τα παιχνίδια στην Ευρώπη του στοίχισαν και τον επιβάρυναν ψυχολογικά. Έχει πολλές λύσεις ως ομάδα. Μπορεί να παίξει μπάλα και καλό ποδόσφαιρο, αλλά ο αποκλεισμός από την Ευρώπη τον έχει επιβαρύνει. Σαν ομάδα τον πιστεύω πολύ τον ΠΑΟ και μπορεί να πετύχει πολλά πράγματα».

Αναστασίου: «Δεν σκοράραμε, τώρα Αγρίνιο»
Απογοητευμένος από το γεγονός ότι οι παίκτες του Παναθηναϊκού δεν ...
Δέλλας: «Δεν συμβιβάζεται με την ήττα αυτή η ομάδα»
Ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του ακόμα και ...
Ουζουνίδης: «Όταν χάνεις πέναλτι είσαι δυσαρεστημένος»