Την αήττητη πορεία της στο κροατικό πρωτάθλημα συνέχισε η Ντιναμό ...
Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ μπορεί να έμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα της ...
Αήττητη με «τριάρα» η Ντιναμό Ζάγκρεμπ (video)
Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα Κροατίας, καθώς ...

«Τεσσάρα» στη βροχή η Ντιναμό (video)

Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ συνέχισε με νίκη (4-1) το πρωτάθλημα κόντρα στην Όσιγιεκ εντός έδρας για την 11η αγωνιστική. Έτσι, η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Τσάμπιονς Λιγκ παραμένει αήττητη (6-5-0) στη λίγκα, κόντρα σε μια αντίπαλο που είναι προτελευταία... Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ έφτασε εύκολα στην επιτυχία, και «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο. Σκόραραν οι Χότζιτς (12’, 40’), Ενρίκες (17’) και Μούσα (79’) για την γηπεδούχο... Μείωσε ο Γκργκιτς (83’) για την Όσιγιεκ. Το ματς έχει υπό καταρρακτώδη βροχή, γεγονός που έκανε πολύ βαρύ τον αγωνιστικό χώρο. Μόνο που η Ντιναμό Ζάγκρεμπ... χόρευε στη βροχή, ξεκινώντας πολύ δυνατά τον αγώνα. Ο Χότζιτς με κεφαλιά στο 12’ πέτυχε το 1-0. Στο 17’ ο Ενρίκες εκμεταλλεύτηκε το γύρισμα του Σουντανί και σημείωσε το 2-0. Ο Χότζιτς με σουτ... πλησίασε το 3-0 στο 20’!Στη συνέχεια η Όσιγιεκ βγήκε μπροστά. Σε δυο φάσεις της σε σουτ των Ουγκάρκοβιτς και Σόρσα στο 29’ και στο 35’ ο Εντουάρντο αντέδρασε σωστά! Τελικά, η Ντιναμό ήταν αυτή που σκόραρε στο 40’, όταν ο Αρμίν Χότζιτς σούταρε ξανά, αλλά αυτή τη φορά βρήκε δίχτυα και έτσι έγινε το 3-0. Με τη Ντιναμό ουσιαστικά να... κλειδώνει τη νίκη! Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ντιναμό Ζάγκρεμπ έριξε ρυθμούς, ενώ μέχρι το 65’ είχε κάνει και τις τρεις αλλαγές... Η γηπεδούχος κατάφερε να σκοράρει πάντως ένα ακόμα γκολ στο 79’ με τον Μάριο Μούσα (4-0). Η Όσιγιεκ είχε απειλήσει στο 52’ με σουτ του Σόρσα, ενώ το ίδιο συνέβη και στο 81’ με τον Μάντιτς. Σκόραρε στο 83’ με το σουτ του Γκργκιτς, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-1... Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ έπαιξε με τους: Εντουάρντο Καρβάλιο, Ματέλ, Γκονσάλο, Μούσα, Πρίβαριτς (46’ Σόβσιτς), Μασάντο (65’ Γκόγιακ), Σουντανί (46’ Μόρις), Ρογκ, Τσόριτς, Χότζιτς, Ενρίκεζ.