Ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ του ...
Πανικός στην Κομοτηνή
Σκεπαστή θύμιζε το club και οι γύρω δρόμοι για χάρη της ΑΕΚ και των δύο ...

Καλλονή στην Κομοτηνή

Δεν κατάφερε ο Πανθρακικός να πετύχει την πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα στο ντεμπούτο του Δημήτρη Ελευθερόπουλου στον πάγκο, με την Καλλονή - που επίσης παραμένει χωρίς νίκη - να φεύγει από τη Θράκη ικανοποιημένη με το βαθμό της ισοπαλίας.

Το τελικό 0-0 είναι δίκαιο καθώς το ματς ήταν μετριότατο από πλευράς θεάματος και είχε λίγες φάσεις. Με τον Πανθρακικό να μπαίνει δυνατά και επιθετικά στο παιχνίδι και να χάνει τις καλύτερες ευκαιρίες του στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Χασομέρη και τον Χαβίτο.

Στη συνέχεια η Καλλονή ισορρόπησε, είχε την καλύτερη φάση στο παιχνίδι με τον Ελλακόπουλο να μην μπορεί να νικήσει τον Αθανασιάδη στο τετ-α-τετ και με τον Χογκ σε καλή βραδιά κράτησε μέχρι το τέλος σχετικά άνετα, παρότι δεν απείλησε ξανά τους γηπεδούχους.

Ο Πανθρακικός προσπάθησε στην επανάληψη να φτάσει στο γκολ, αλλά οι παίκτες του απέτυχαν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα για ένα ακόμη παιχνίδι. Κι έτσι παραμένει το συγκρότημα της Κομοτηνής, το μοναδικό που δεν έχει σκοράρει στο φετινό πρωτάθλημα μετά από τις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές.

Οι καλύτερες φάσεις του ματς:

2' Πλάσε του Χασομέρη λίγο άουτ.
5' Ευκαιρία με τον Χαβίτο που κόπηκε από τον Χογκ σε κόρνερ από εξαιρετική πάσα του Ντιγκινί.
8 Σουτ του Χαβίτο μπλόκαρε ο Χογκ.
31 Τεράστια ευκαιρία η Καλλονή με τον Ελλακόπουλο που νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον Αθανασιάδη. Είχε προηγηθεί λάθος του Σερφά, κλέψιμο του Μανούσου και πάσα στον Ελλακόπουλο.
44 Άστοχη κεφαλιά του Νικόλτση μετά την εκτέλεση φάουλ του Χαβίτο.
49 Ο Χόγκ μπλόκαρε το σουτ του Ροτζέριο.