Φιλική αναμέτρηση με τον Πανιώνιο θα δώσει ο Αστέρας Τρίπολης στις 14 ...
Πανιώνιος - Αστέρας Τρίπολης LIVE
Παρακολουθήστε LIVE από το pamesports.gr την αναμέτρηση του Πανιώνιου με τον ...

Μπήκε δυναμικά και βγήκε νικητής ο Αστέρας

Ο Αστέρας Τρίπολης μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο, πέτυχε δύο γρήγορα γκολ και κατάφερε να επιβληθεί με 2-1 του Πανιωνίου για την 4η αγωνιστική της Super League. Οι Γιάννου (10'), Δημούτσος (13') και αυτογκόλ του Γκοΐάν (27') διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Οι Αρκάδες δεν πτοήθηκαν από τη καταρακτώδη βροχή και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 10ο λεπτό όταν Σκούρτης πέρασε στον Ρισβάνη, αυτός έκανε το γύρισμα, και ο Γιάννου με σουτ από τη γραμμή της περιοχής, έστειλε την μπάλα στο σώμα του Σιώπη, αυτή άλλαξε πορεία και κατέληξε στη δεξιά γωνία της εστίας του Παπαδόπουλου.

Πριν κωπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Αστέρας πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Δημούτσο στο 13' να δοκιμάζει το σουτ έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα για ακόμη μια φορά στο βάθος της εστίας του Παπαδόπουλου για το 2-0.

Ο Πανιώνιος κατάφερε να ανακάμψει και στο 27' μείωσε σε 2-1 όταν μετά από παράλληλη μπαλιά του Οικονόμου από αριστερά, ο Γκοιάν με τάκλιν προσπάθησε να διώξει, αλλά έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Κοσίτσκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν μοιρασμένο, οι μεγάλες ευκαιρίες έλειψαν και από τις δύο τις δύο πλευρές και το 2-1 υπέρ των γηπεδούχων παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα του Κουκουλάκη.

Οι Αρκάδες έφτασαν με τη νίκη τους τους 7 βαθμούς, ενώ ο Πανιώνιος παρέμεινε στους 6 βαθμούς, μετά από τέσσερις αγώνες στο πρωτάθλημα.

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης: Κοσίτσκι, Λούι, Γιαννούλης, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Ιγκλέσιας, Χαμντανί, Δημούτσος (90+1' Ζησόπουλος), Μάσα (76' Τσοκάνης), Γιάννου, Σκούρτης (59' Κουρμπέλης).

Πανιώνιος: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Οικονόμου, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Σιώπης (82' Ανσαριφάρντ), Κόρμπος, Μπουμάλ, Μασούρας (65' Βιγιάλμπα), Καραμάνος, Μπακασέτας (58' Χαλκιαδάκης).