Με πέντε γκολ σε εννιά λεπτά ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι δεν τρέλανε μόνο ...
Στο +11 η Μπάγερν!!!
Μια ακόμα νίκη πέτυχε η Μπάγερν στη μπουντεσλίγκα, καθώς για την 24η ...

Τρέλανε... κόσμο ο «Λέβα», 5 γκολ σε 9 λεπτά (vd)

Απίστευτα πράγματα έκανε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο 5-1 της Μπάγερν κόντρα στη Βόλφσμπουργκ για την 6η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα, καθώς πέτυχε 5 γκολ μέσα σε 9 λεπτά!!! Οι Βαυαροί έκαναν το 6Χ6, με τον διεθνή άσο να μπαίνει στο ματς στο 46’, να κάνει... θαύματα, αφήνοντας... άφωνο και τον Πεπ Γκουαρδιόλα! Η Ντάρμσταντ νίκησε 2-1 τη Βέρντερ, «τρίποντο» και η Χέρτα, 2-0 την Κολωνία, «διπλό» το Αμβούργο με 1-0 απέναντι στην Ίνγκολσταντ... Αυτό που πέτυχε ο Πολωνός άσος δεν έχει προηγούμενο... Μπήκε μάλιστα αλλαγή στο ημίχρονο και πέτυχε πέντε γκολ σε διάστημα εννιά λεπτών, και έκανε άπαντες να... παραμιλούν! Μιλάμε ασύλληπτο επίτευγμα. Έκανε το πιο γρήγορο χατ-τρικ στην ιστορία της μπουντεσλίγκα, ενώ είναι ο πρώτος μετά το 1991 που βάζει τόσα πολλά τέρματα στο γερμανικό πρωτάθλημα και πρώτος που το κάνει έχοντας περάσει στον αγωνιστικό χώρο κατά τη διάρκεια του αγώνα. Κανείς δεν έχει πετύχει ποτέ 5 γκολ σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα στα «μεγάλα» πρωταθλήματα της Ευρώπης.Πραγματικά συγκλονιστικός, γράφοντας ιστορία...Σημειώστε ότι πέτυχε το πρώτο γκολ στο 50:39, το δεύτερο στο 51:40, το τρίτο στο 54:01, το τέταρτο στο 56:21 και το πέμπτο και ομορφότερο στο 59:38!!!Δηλαδή ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι σημείωσε δύο γκολ σε ένα λεπτό και 1 δευτερόλεπτο, πέτυχε χατ-τρικ σε 3 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα, έκανε καρέ τερμάτων σε 5 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα, ενώ σημείωσε πέντε γκολ σε 8 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα!!!!Είναι χαρακτηριστικό πως το πέμπτο γκολ του Πολωνού άσου ήταν πολύ όμορφο, με τον επιθετικό της αντιπάλου του Ολυμπιακού στο Τσάμπιονς Λιγκ να σκοράρει με τρομερό γυριστό σουτ. Η κάμερα γύρισε τότε στον Πεπ Γκουαρδιόλα, ο οποίος δεν μπορούσε πιστέψει αυτά που βλέπει...Οι συνθέσειςΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Λαμ, Τζερόμ Μπόατενγκ, Αλάμπα, Μπερνάτ (46' Χάβι Μαρτίνεθ), Τσάμπι Αλόνσο (78' Κίμιχ), Τιάγκο Αλκάνταρα (46' Λεβαντόβσκι), Βιδάλ, Ντόουγκλας Κόστα, Γκέτσε, Τόμας Μίλερ.ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Τρες, Ντάντε, Νάλντο, Ρικάρντο Ροντρίγκεθ, Λουίζ Γκουστάβο (59' Άρνολντ), Γκιλαβονγκί, Καλιτζούρι, Ντράξλερ, Κρούζε (78' Σέρλε), Ντοστ (78' Μπέντνερ). Περισσότερα σε λίγο... Αναλυτικά για την 6η αγωνιστική της μπουντεσλίγκα έχουμε:ΤρίτηΜπάγερν - Βόλφσμπουργκ 5-1 (51', 52', 55', 57', 60' Λεβαντόβσκι / 26' Ντάνιελ Καλιτζούρι)Χέρτα - Κολωνία 2-0 (43', 90'+4 Ιμπίσεβιτς)Ίνγκολσταντ - Αμβούργο 0-1 (87' Γκρέγκοριτς)Ντάρμσταντ - Βέρντερ 2-1 (31' πέν., 84' Βάγκνερ / 19' Γιόχανσον)ΤετάρτηΣάλκε - Άιντραχτ Φρ.Λεβερκούζεν - ΜάιντζΓκλάντμπαχ - ΆουγκσμπουργκΑνόβερο - ΣτουτγκάρδηΧόφενχαϊμ - Ντόρτμουντ Η βαθμολογία1. Μπάγερν 182. Ντόρτμουντ 153. Βόλφσμπουργκ 114. Σάλκε 105. Κολωνία 106. Ίνγκολσταντ 107. Αμβούργο 108. Χέρτα 109. Ντάρμσταντ 910. Μάιντζ 911. Άιντραχτ Φρ. 812. Βέρντερ 713. Λεβερκούζεν 614. Άουγκσμπουργκ 415. Χόφενχαϊμ 116. Ανόβερο 117. Στουτγκάρδη 018. Γκλάντμπαχ 0