Η Σέλτικ συνεχίζει να... ψάχνεται στο πρωτάθλημα Σκωτίας και είχε νέα ...
Πρώτη απώλεια για την Μπορντό
Στο 1-1 έμεινε η Μπορντό με την Μπαστιά στην έδρα της για την 4η ...

Ένας… Καβάνι δεν αρκούσε

Η Παρί Σεν Ζερμέν είχε την πρώτη απώλεια στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς για την 5η αγωνιστική έφερε 2-2 με τη Μπορντό στην πρωτεύουσα, με τους «γιρονδίνους» να παίζουν με 10 παίκτες από το 77’. Δυο γκολ για την πρωταθλήτρια πέτυχε ο Καβάνι, αλλά δεν… έφτασαν για την Παρί! Έτσι, η Παρί έχει πλέον 13 βαθμούς, ενώ οι «γιρονδίνοι» δεν έχασαν για 4η σερί αγωνιστική (1-3-0) και έχουν έξι πόντους. Ο Ουρουγουανός φορ σκόραρε στο 27’, αλλά η Μπορντό ισοφάρισε άμεσα και στο 31’ με τον αρχηγό της Σαϊβέ! Στο 34’ ο Καβάνι με άψογη εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 2-1 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου! Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, και η Μπορντό έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Σαϊβέ με δεύτερη (η πρώτη στο 32’) κίτρινη κάρτα στο 77’. Στο 79’ ο Τραπ έκανε ολέθριο λάθος, και έτσι ο Κχαζρί πέτυχε το 2-2! Οι συνθέσειςΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ: Τραπ, Οριέ, Μαρκίνιος, Σίλβα, Μαξουέλ (66' Κουρζάβα), Μότα, Βεράτι, Ματουϊντί (75' Ραμπιό), Λούκας (72' Λαβέτσι), Ντι Μαρία, Καβάνι.ΜΠΟΡΝΤΟ: Καρασό, Γκιλμπέρ, Πάμπλο, Παλουά, Πουντζέ, Τραορέ (46' Γκάγιτς), Σαϊβέ, Κχαζρί (86' Κοντέντο), Πόκο, Μορίς-Μπελάι, Κριβελί (77' Ζουσιέ).
Μεγάλες νίκες για Παρί και Μπορντό (video)
Παρί Σεν Ζερμέν και Μπορντό πέτυχαν σημαντικές νίκες για την 8η ...
Κόλλησε... ξανά η Παρί!
Η Παρί Σεν Ζερμέν είχε την δεύτερη... κολλητή απώλεια βαθμών (4-2-0) στ ...
Στο 90’+1 πήρε βαθμό η Μπορντό
Με γκολ από τον Ανρί Σαϊβέ στο 90’+1 η Μπορντό κατάφερε να φύγει όρθια (1-1) ...