Ο Κόροιβος με ντεμαράζ και πρώτο σκόρερ τον Ανδρέα Χριστοδούλου νίκησε ...
Από τον ΚΑΟΔ στον Κόροιβο ο Σλαφτσάκης
Σε νέα μεταγραφή προχώρησε ο Κόροιβος ο οποίος ανακοίνωσε την απόκτηση ...

Στο τέλος ο Κόροιβος την Καβάλα

Με περισσότερες δυνάμεις και λύσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κόροιβος νίκησε με 64-59 την Καβάλα στην δεύτερη αναμέτρηση της πρώτης ημέρας του 25ου τουρνουά «Μαυροσκούφεια» που φιλοξενείται στο «Nick Galis Hall». Ο αγώνας ήταν «κλειστός» σε όλη την διάρκεια με τον Κόροιβο να κάνει καλύτερη τέταρτη περίοδο, να σκοράρει 20 πόντους και να παίρνει την νίκη. Με τον Κόροιβο αγωνίστηκαν ο Ανδρέας Χριστοδούλου, η μετακίνηση του οποίου με την μορφή «δανεισμού» από τον Ολυμπιακό ανακοινώθηκε σήμερα, και ο Διαμαντής Σλαφτσάκης ο οποίος αγωνιζόταν τα τελευταία χρόνια στον ΚΑΟΔ και θα είναι η επόμενη μεταγραφή που θα ανακοινωθεί από την ΚΑΕ της Ηλείας. Κορυφαίοι των νικητών οι Ντουέιν Ντέιβις, Δημήτρης Χαριτόπουλος και Παναγιώτης Βασιλόπουλος. Τα δεκάλεπτα: 19-23, 37-36, 44-44, 59-64. ΚΑΒΑΛΑ (Τζήμας): Γκόρντον 14 (3), Μέντλιν 3, Ταπούτος 8, Κεμπ 13, Βελισσαρίου, Γκέλιος 2, Σίνης 1, Καλαϊτζίδης 8 (2), Τόμας 5, Βαν Ντε Μαρς 5. ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Μαρκόπουλος): Χαριτόπουλος 10, Χριστοδούλου 4, Ντέιβις 18 (1), Τρότερ 7 (1), Γεωργάκης, Σλαφτσάκης 6, Χάρις 7, Καμαριώτης 2, Βασιλόπουλος 10 (2).