Νίκη η Βραζιλία, «γκέλα» η Αργεντινή! (videos)
Την πρώτη νίκη της στα προκριματικά του Μουντιάλ 2018 πανηγύρισε η ...
Σε μπελάδες μπήκε η Βραζιλία σχετικά με την πρόκρισή της στην επόμενη ...
Νέα φιλική νίκη η Βραζιλία (videos)
Η Βραζιλία συνέχισε το αήττητο σερί που έχει με τον Κάρλο Ντούνγκα στον ...

Καθάρισε… ο Χουλκ για την Βραζιλία (videos)!

Διαβάστε ακόμα: «Επτάρα» η Αργεντινή στην Βολιβία (videos) Την νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε η Βραζιλία τα ξημερώματα στο Νιου Τζέρσεϊ σε φιλικό κόντρα στην Κόστα Ρίκα, με γκολ από τον Χουλκ. Επιτυχία και από την Χιλή, 3-2 την Παραγουάη στο Σαντιάγκο! Η Βραζιλία παρατάχθηκε χωρίς τον τραυματία Νεϊμάρ (μπήκε αλλαγή στο 82'), ενώ βασικός για πρώτη φορά από τον Μάρτιο ο έπαιξε Ντάγκλας Κόστα). Η «σελεσάο» μπήκε δυνατά στο ματς και ο Πάτρικ Πεμπερτόν έκανε δύο σπουδαίες αποκρούσεις στα πρώτα λεπτά. Στο 10’ νικήθηκε πάντως από τον Χουλκ, ο οποίος σκόραρε! Στη συνέχεια η «σελεσάο» δεν κατάφερε να διασπάσει την πολυπρόσωπη αμυντική γραμμή των τυπικά φιλοξενούμενων. Η Βραζιλία ξεκίνησε δυνατά και στο δεύτερο μέρος. Ευκαιρίες για γκολ είχαν οι Μαρσέλο (ήταν σε δυο φάσεις) Ντιέγκο Κόστα, Γουίλιαν. Στη συνέχεια η Κόστα Ρίκα ισορρόπησε κάπως το ματς, αλλά ήταν ακίνδυνη. Ο Χουλκ σκόραρε ξανά στο 77’, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ. Στο 85' ο Λούκας κατέγραψε την τελευταία καλή στιγμή της φιλικής αναμέτρησης.Οι συνθέσειςΒΡΑΖΙΛΙΑ: Μαρσέλο Γκρόχε, Ντανίλο, Μιράντα, Μαρσέλο, Νταβίντ Λουίζ, Φερναντίνιο (74' Ελίας), Λουίζ Γκουστάβο (81' Ραφίνια), Γουίλιαν (78' Λούκας), Λούκας Λίμα (67' Κουτίνιο), Ντάγκλας Κόστα (82' Νεϊμάρ), Χουλκ (67' Κακά).ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ: Πεμπερτόν, Γκαμπόα (90' Μίριε), Ακόστα, Γκονσάλες, Ντουάρτε, Ματαρίτα, Τεχέδα (77' Γκουζμάν), Μπόρχες, Ρουίς (80' Κόλιντρες), Βενέγκας (90' Βέγκα), Ουρένια (61' Κάμπελ).Την Τρίτη η Βραζιλία θα αντιμετωπίσει σε νέο φιλικό παιχνίδι την ομάδα των ΗΠΑ, στο Φόξμπορο. Στην πρωτεύουσα Σαντιάγκο η νέα πρωταθλήτρια Νότιας Αμερικής, Χιλή, επικράτησε 3-2 της Παραγουάης. Δύο γκολ σκόραρε ο Γκουτιέρες (7’ και 63’) κι ένα ο Αλέξις Σάντσες (82’). Για τους ηττημένους είδαν… δίχτυα ο Φάμπρο (50’) και ο Χόρχε Μπενίτες του Ολυμπιακού (51’)! ****Να αναφέρουμε πως οι εθνικές ομάδες της Νοτίου Αμερικής παίζουν φιλικά αυτή την περίοδο, και ετοιμάζονται για τα προκριματικά του Μουντιάλ. Αυτή την περίοδο συνεχίζονται πάντως τα παιχνίδια για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου στις ζώνες της Ασίας, της CONCACAF και της Ωκεανίας!
«Σφαλιάρες» στην πρεμιέρα για Βραζιλία, Αργεντινή (videos)
Το χειρότερα ξεκίνημα στα προκριματικά του Μουντιάλ 2018 στην ζώνη της ...