Φιλική αναμέτρηση με την Κόνιασπορ στο "Torku Arena" θα δώσει ο Αστέρας ...
Με Ερμιονίδα ο Αστέρας
Την Ένωση Ερμιονίδας θα αντιμετωπίσει σε φιλική αναμέτρηση ο Αστέρας ...

Φιλική «τεσσάρα» ο Αστέρας (video)

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης", ο Αστέρας κέρδισε τον Παναρκαδικό 4-1 με τέρματα των Γογωνά (7' αυτογκόλ), Σκούρτη (13' με κεφαλιά), Δημούτσου (44' με σουτ), Tormena (64' με σουτ), ενώ για τον Παναρκαδικό μείωσε στο 21ο λεπτό ο Κότσιρας με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Ο αγώνας είχε διάρκεια δύο 40λεπτα και ο Στάικος Βεργέτης έδωσε χρόνο συμμετοχής στους ποδοσφαιριστές οι οποίοι δεν αγωνίστηκαν στο ματς με τον Παναιτωλικό, ενώ χρησιμοποίησε και τους Χάδιαρη, Συρεγγέλα και Ντε Μπλάσις από την Κ20. Ο Λούι επέστρεψε σε αγωνιστική δράση καθώς έπαιξε στο πρώτο ημίχρονο, ενώ έπαιξε για πρώτη φορά με τον Αστέρα ο νεοαποκτηθείς Ίγκορ.Οι συνθέσεις: Αστέρας: Μπαντής (48' Θεοδωρόπουλος), Λούι (41' Ίγκορ), Παντελιάδης, Αλόκο, Τορμένα, Ντουντού, Γουάτο (55' Χάδιαρης), Μούκαμ (55' Ντε Μπλάσις), Τσοκάνης, Δημούτσος, Σκούρτης (55' Συρεγγέλας). Παναρκαδικός: Ψυχογιός, Γογωνάς, Μπούτας, Καστριτσέας, Κυριακόπουλος, Δήμος, Αρδάμης, Κότσιρας, Καδάς, Χρήστου, Τσόφλιος, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μανέλης (55' Μάνος), Πετρόπουλος, Μηλιώτης, Χατζόπουλος, Μπίσιας, Βελισσάρης, Σταθουλόπουλος, Αρώνης, Μέλλος, Σαλαπάτας (76' Τσιακόπουλος), Γαρυφαλλόπουλος.