Με πολύ καλή άμυνα και ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο η Εθνική Εφήβων ...
Η Εθνική Παίδων ηττήθηκε από την Ρωσία (61-57) για την δεύτερη ημέρα του ...
Φιλική ήττα από την Βουλγαρία η Εθνική Παίδων
Η Εθνική Παίδων ηττήθηκε από την Βουλγαρία με 61-52 στην πρεμιέρα του ...

Ήττα από την Γαλλία για την Εθνική Εφήβων

Η Εθνική Εφήβων ηττήθηκε από την Γαλλία με 67-52 για την δεύτερη ημέρα του διεθνούς τουρνουά που γίνεται στην Νέα Ιωνία Βόλου, λίγες ημέρες πριν την έναρξη του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U18 το οποίο θα φιλοξενηθεί στον Βόλο από την προσεχή Πέμπτη (23/7).

Καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο, στο οποίο οι «τρικολόρ» με επιμέρους σκορ 19-7 ξέφυγαν με διαφορά 16 πόντων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η Εθνική Εφήβων παρότι επέστρεψε στην δράση ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική στο δεύτερο μέρος και ηττήθηκε. Ο Νίκος Δίπλαρος προσπάθησε περισσότερο για την ελληνική ομάδα.

Η ελληνική ομάδα αντιμετωπίζει αύριο Δευτέρα (20/7, 20:30) για την τελευταία ημέρα του τουρνουά, την Σερβία, που σήμερα νίκησε την Ιταλία με 61-54 στο άλλο ματς του τουρνουά.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 24-40, 45-58, 52-67.

ΕΛΛΑΔΑ: Λούντζης 2, Ντουζίδης 5 (1), Μιλεντίγιεβιτς 6 (2), Φλιώνης, Μιχαλούτσος, Μουράτος 7 (1), Σκουλίδας 6 (1), Χρηστίδης 4, Δίπλαρος 17 (2), Σκορδάς, Παπαγιάννης 3, Χαραλαμπόπουλος 2, Αγραβάνης, Σταματογιάννης.

ΓΑΛΛΙΑ: Λεμπέφ, Λουμπακί 8, Ονά Εμπό 8 (1), Ζαν 1, Ντενίς 3 (1), Τιγί 14, Πονσάρ, Γκομπόλ 14 (9 ριμπ.), Εντικινά 6, Ρομπό, Τσουαφέ 13 (1), Πουαριέ 2.