Σε δύο ανακοινώσεις προχώρησαν σήμερα τα Τρίκαλα. Η θεσσαλική ομάδα ...
Αρνητικό ρεκόρ για τον Άρη!
Ο Άρης γνώρισε βαριά ήττα από τον Ολυμπιακό στο πρώτο ματς των πλέι οφ, ...

Με φόρα για πλέι οφ

Με θέαμα και ευρεία νίκη έκλεισε τη κανονική περίοδο ο ΠΑΟΚ (105-73 τα Τρίκαλα) φτάνοντας τις 19 νίκες, επίδοση που αποτελεί ρεκόρ για τα τελευταία 17 χρόνια.  Ο ΠΑΟΚ δεν είχε τον Κάρτερ, ενώ έχασε με τραυματισμό τον Όντουμ στο 3ο λεπτό. Είχε όμως τον Δέδα με ρεκόρ καριέρας. Σημείωσε 22 πόντους και ήταν εξαιρετικός. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 21-8 (5΄), ωστόσο η καλή απόδοση του Τρέισι έφερε την αναμέτρηση σε σχετική ισορροπία. Τα Τρίκαλα μείωσαν σε 23-19 ωστόσ στη δεύτερη περίοδο ο ΠΑΟΚ μπήκε ορεξάτος και καθάρισε την υπόθεση νίκη. Δέδας και Λιάπης πυροβολούσαν κατά ρυπάς έξω από τα 6.75 με αποτέλεσμα ο δικέφαλος να κλείσει το ημίχρονο με 10/17 τρίποντα και 18 ασίστ (63-37) Τα Τρίκαλα στη συνέχεια κατάφεραν να μειώσουν εκ νέου αλλά το περισσότερο ήταν το 65-51. Ο ΠΑΟΚ έκλεισε το ματς με +32 και έκανε καλή προπόνηση ενόψει πλέι οφ. ΠΑΟΚ: Λάνγκφορντ 8, Λιάπης 11, Τσόχλας 7 , Δέδας 22, Μαργαρίτης 2, Όντουμ 2, Κώττας 8, Βον 12, Σιναντίνοβιτς 8, Χαριτόπουλος 8, Σαλούστρος 14 Τρίκαλα: Ίνγκραμ 8, Νικολόπουλος, Τρέισι 28, Τσούπκοβιτς 11, Σπανός 2, Ματαλόν 9, Βαρυτιμιάδης 7, Χουχουμης, Γιαννούλης, Λίντκβιστ 7.