Ο Ολυμπιακός έχει ταξιδέψει στην Βαρκελώνη με στόχο τη νίκη και στο break ...
Ο Ολυμπιακός 8-6 την Ραντνίτσκι
Την 3η του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο τουρνουά της Γαλατασαράι ...

Για νίκη και ρυθμό ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός έχει μπροστά του κρίσιμα και δύσκολα παιχνίδια στις τρεις διοργανώσεις που συνεχίζει να διεκδικεί, αλλά αυτό που προέχει είναι να νικήσει σήμερα (19.30, NS2, REAL FM, pamesports.gr) τον Εργοτέλη στο Φάληρο.

Απέναντι στην ομάδα που τους δυσκόλεψε αφάνταστα στον πρώτο γύρο (το γκολ της νίκης στο τελευταίο λεπτό ο Μήτρογλου) και που έχει ενισχυθεί πολύ στις χειμερινές μεταγραφές, οι ερυθρόλευκοι θα επιδιώξουν να επιστρέψουν στις νίκες - μετά τις ισοπαλίες με ΠΑΟΚ, ΑΕΚ - και να ανακτήσουν ρυθμό και ψυχολογία για τα μεγάλα ματς που ακολουθούν με Ντνίπρο και Παναθηναϊκό.

Ο Βίτορ Περέιρα ξεκουράζει στο σημερινό ματς Μήτρογλου, Σιόβα και Μασουακού, ενώ ίσως αφήσει στον πάγκο και 1-2 βασικούς ακόμα. Δεν υπολογίζει σε Φουστέρ, Μποτία, Εντινγκά, αλλά έχει πάρει τρεις φορ (Μπενίτες, Χάρα, Διαμαντάκο) ώστε να έχει λύσεις μπορστά και να μπορέσει να παίξει με δύο κυνηγούς, είτε από την αρχή είτε στην πορεία του αγώνα.

Στην άμυνα θα αγωνιστεί αριστερό μπακ ο Γιαννούλης και στόπερ οι Σαντάνα, Αυλωνίτης, εκτός εάν επιλεγεί ξανά ο Μιλιβόγεβιτς ως κεντρικός αμυντικός, όπως συνέβη στο δεύτερο ημίχρονο του ματς με την ΑΕΚ.

Οι παίκτες που έχει στη διάθεσή του ο Πορτογάλος τεχνικός για το σημερινό παιχνίδι:  Ρομπέρτο, Μέγιερι, Αυλωνίτης, Ντουρμάζ, Μιλιβόγεβιτς, Σαντάνα, Σαλίνο, Ελαμπντελαουί, Γιαννούλης, Χάρα, Φορτούνης, Αφελάι, Διαμαντάκος, Μπενίτες, Κασάμι, Ντομίνγκεζ, Μανιάτης, Ντοσεβί.

Ο Ολυμπιακός έχει εντυπωσιακή παράδοση ως γηπεδούχος με τον Εργοτέλη με 8 νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Νίκη στο... ρελαντί ο Ολυμπιακός
Με την μηχανή του στο… ρελαντί και χωρίς τους Σπανούλη, Χάντερ, ο ...
Χωρίς Λαφαγιέτ ο Ολυμπιακός
Μετά τη νίκη επί της Ανατολού Εφές ο Ολυμπιακός στρέφει την προσοχή του ...
Το απόλυτο ο Ολυμπιακός, επιστροφή στις νίκες ο Παναθηναϊκός
Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 28-3 του Πανιωνίου και έφτασε τις 18 νίκες σε ...
Με... μαέστρο τον Σπανούλη νίκη «χρυσάφι»!
Με… μαέστρο τον Βασίλη Σπανούλη (11 πόντοι και 10 ασίστ) ο Ολυμπιακός ...
Για την πρωτιά ο Ολυμπιακός
Ο Ολυμπιακός υποδέχεται απόψε (21:45/ ΝΕΡΙΤ, pamesports.gr) στο ΣΕΦ την Νεπτούνας ...
Για το «αδερφικό» 4 στα 4 ο Ολυμπιακός
Στο Βελιγράδι για «αδερφική» νίκη και το 4 στα 4, ταξιδεύει ο Ολυμπιακός ...
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός LIVE
To pamesports στο ΣΕΦ για τον 4ο τελικό του πρωταθλήματος Α1. Το 2-1 σημαίνει ότι ...