Η Γαλατάσαραϊ ξεκίνησε με… γκέλα το νέο πρωτάθλημα στην Τουρκία, καθώς ...
Πολλές υποσχέσεις για το μέλλον άφησε η νέα Εθνική Ελπίδων παρά την ...
Έκλεισε εξτρέμ ο Ολυμπιακός!
Σύμφωνα με ρεπορτάζ στην Τουρκία, οι "ερυθρόλευκοι" τα έχουν βρει σε όλα ...

Άφησε υποσχέσεις στην Τουρκία

Ένας Ολυμπιακός που το πάλεψε και ζόρισε την πανίσχυρη Γαλατασαράι, λύγισε στην Κωνσταντινούπολη με 3-1, ωστόσο έδειξε πολύ καλά στοιχεία ενόψει του επαναληπτικού στο «Μελίνα Μερκούρη». Προηγήθηκαν με 1-0 οι «ερυθρόλευκες», είχαν και το προβάδισμα στο δεύτερο σετ (22-20), ωστόσο με σερί 5-0 των γηπεδούχων, έφεραν την ισοφάριση, με την συνέχεια του αγώνα να είναι επίσης με το μέρος της Γαλατασαράι. Για να ελπίζει σε πρόκριση ο Ολυμπιακός χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 για να οδηγήσει το παιχνίδι στο «χρυσό σετ», με τον νικητή να συνεχίζει και τον ηττημένο να γυρνάει σπίτι του. Απέναντι στις φιναλίστ του 2012, η ομάδα του Γιάννη Νικολάκη ξεκίνησε πολύ δυνατά, μλόκαρε 6 φορές τα μεγάλα ατού των γηπεδούχων και παρά τα 10 λάθη του κατάφερε να προηγηθεί. Ο Ολυμπιακός πήρε... ύψος λόγω ψυχολογίας και προγηγήθηκε στη μεγαλύτερη διάρκεια του 2ου σετ. Όμως στο 20-22, η Γαλατάσαραϊ  ισοφάρισε τα σετ με ένα σερί 5-0 με την Μέινερς στο σερβις, ενώ με κεκτημένη ταχύτητα πήρε και το τρίτο. Η ελληνική ομάδα επέστρεψε στο 4ο σετ ρην αλλα βρισκόταν σταθερά 2-3 πόντος πίσω και δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή. *Οι πόντοι της Γαλατασαράι προήλθαν από 7 άσσους, 48 επιθέσεις, 11 μπλοκ και 34 λάθη αντιπάλων και του Ολυμπιακού προήλθαν από 8 άσσους, 45 επιθέσεις, 11 μπλοκ και 24 λάθη αντιπάλωνΤα σετ: 3-1 (23-25, 25-22, 25-16, 25-22) Πηγή: volleynews.gr
Από την Αυστρία στην Τουρκία (video)
Ο Ολυμπιακός βρίσκεται από χτες στην Τουρκία όπου θα συμμετάσχει στο ...
Στην Τουρκία ο Ολυμπιακός
    Στην Τουρκία βρίσκεται από το απόγευμα της Κυριακής η αποστολή του ...
Αποκλείστηκε ο Ολυμπιακός
Ο Ολυμπιακός ήθελε νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ για να πάρει την πρόκριση στους "8" ...