Την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει δύο διαφορετικές ενδεκάδες για να ...
Φιλική νίκη των Κορασίδων επί της Τουρκίας
Χρήσιμα συμπεράσματα είχε την ευκαιρία να βγάλει ο ομοσπονδιακός ...
Φιλικά ο ΠΑΟΚ τα Τρίκαλα
Tην ευκαιρία να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα είχαν οι Σούλης ...

Νίκη Άρη στο φιλικό με Καλαμαριά

Την ευκαιρία να δοκιμάσει σχήματα και παίκτες (χρησιμοποιήθηκαν δύο διαφορετικές ενδεκάδες) και να αποκομίσει χρήσιμα συμπεράσματα είχε ο Πάουλο Κάμπος, στη χτεσινή αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα -κεκλεισμένων των θυρών- που έγινε στο γήπεδο της Αγ. Παρασκευής, με αντίπαλο τον Απόλλωνα 1926.

Για την ιστορία, ο Άρης κέρδισε 1-0. Το γκολ κιτρίνων πέτυχε ο Δημήτρης Σουνάς στο 48' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το κέρδισε ο νεαρός Χρήστος Συμεωνίδης, ο οποίος ανατράπηκε καθαρά από τον τερματοφύλακα της ομάδας της Καλαμαριάς).

ΑΡΗΣ (α' ημίχρονο): Καρατζιοβαλής, Γκίνο, Γιαννίτσης, Φερνάντες, Λιόλιος, Γκόλιας, Προβατίδης, Παπαδόπουλος, Ατματσίδης, Χιντασέλι, Καπνίδης.
ΑΡΗΣ (β' ημίχρονο): Μπαϊμάκης (84' Μάντζαρης), Ψυχογιός, Λιόνης, Μαζουλουξής, Βασιλόπουλος, Σανιά, Ντούνγκα, Σουνάς, Φουρτζίου (78' Χουζούρης), Συμεωνίδης, Ρένια.

Μέρα αποφόρτισης και ξεκούρασης είναι η σημερινή για τους ποδοσφαιριστές. Στις προπονήσεις θα επιστρέψουν την Δευτέρα (24/11) με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει το πρωί ασκήσεις ενδυνάμωσης στο γυμναστήριο του Κλεάνθης Βικελίδης και το απόγευμα προπόνηση με ασκήσεις τακτικής στο Δασυγένειο Αθλητικό Κέντρο.

** Οι Μάουρο Πόι, Ηλίας Σταυρόπουλος και Καλούδης Λεμονής έκαναν σήμερα ατομικό πρόγραμμα και ακολούθησαν ειδικό πρόγραμμα αποθεραπείας στο «Δασυγένειο».