Νέα ήττα γνώρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς έχασε με 3-0 στο ...
Φαν Πέρσι... και 1-1 στο «Ολντ Τράφορντ»! (videos)
Ο Μιραλάς «πλήγωσε» τη Γιουνάιτεντ
Ο Κέβιν Μιραλάς σκόραρε το δεύτερο γκολ της Έβερτον κόντρα στη ...

Είχε Ντε Χέα η Γιουνάιτεντ (videos)

Για την 7η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδεχόταν την Έβερτον. Με τα γκολ των Άνχελ Ντι Μαρία και Ράνταμελ Φαλκάο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε την δεύτερη σερί και τρίτη συνολικά νίκη της στην Πρέμιερ Λιγκ απέναντι στην Έβερτον με 2-1. Οι παίκτες του Ρομπέρτο Μαρτίνες έπρεπε να νικήσουν τον Ντε Χέα ο οποίος βρισκόταν σε εκπληκτική μέρα. Απέκρουσε πέναλτι και είχε δύο πολύ μεγάλες επεμβάσεις στις καθυστερήσεις του αγώνα. Η ομάδα του Λουίς Φαν Χάαλ ήθελε τη νίκη μετά το κακό ξεκίνημα που έχει κάνει στη σεζόν. Η Γιουνάιτεντ βρισκόταν στην 10η θέση ενώ η Έβερτον μία θέση πάνω από την ζώνη υποβιβασμού (17η).  Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Άνχελ Ντι Μαρία στο 27' μετά από κακή απομάκρυνση της μπάλας από την περιοχή της Έβερτον. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Σο ανατρέπει τον Τόνι Χίμπερτ και κερδίζει το πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Μπέινς αλλά το πέναλτι του αποκρούει ο Ντε Χεά. Στο δεύτερο μέρος η Έβερτον μετά από σέντρα του Μπέινς και κεφαλιά του Νέισμιθ φέρνει το ματς στα ίσια. Άμεση ήταν η απάντηση της Μάντσεστερ με τον Ράνταμελ Φαλκάο στο 62'. Ο Ντι Μαρία κάνει ένα μακρινό σουτ και ο Φαλκάο από κοντινή απόσταση αλλάζει την πορεία της μπάλας για το 2-1. Ο Φαλκάο πάντως, όπως φαίνεται από το ριπλέι, είναι σε θέση οφσάιντ. Η Έβερτον είχε δύο κλασικές ευκαιρίες στις καθυστερήσεις για να πάρει τον βαθμό ωστόσο ο Ντε Χέα ήταν σε πολύ μεγάλη μέρα. και τελικά έμεινε το 2-1. Την αναμέτρηση παρακολούθησε και ο πρώην τεχνικός της Γιουνάιντεντ, Σερ Άλεξ Φέργκινσον. Το 1-0 με τον Ντι Μαρία: Το χαμένο πέναλτι του Μπέινς: Η ισοφάριση της Έβερτον:  Το 2-1 με τον Φαλκάο:  Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής: Σάββατο 3/10 Χαλ - Κρίσταλ Πάλας 2-0 (60' Ντιαμέ, 89' Γέλαβιτς) Λέστερ - Μπέρνλι 2-2 (33' Σλουπ, 40' Μαρές - 39' Κίτλι, 95' Γουάλας) Λίβερπουλ - Γουέστ Μπρομ 2-1 (45' Λαλάνα, 61' Χέντερσον - 56' Μπεραϊνό) Σάντερλαντ - Στόουκ 3-1 (4' Γουίκχαμ, 23' και Φλέστερ - 15' Άνταμ) Σουόνσι - Νιούκαστλ 2-2 (17' Μπονί, 50' Ράουτλετζ - 43' και 75' Σισέ) Άστον Βίλα - Μάντσεστερ Σίτι (19:30) Κυριακή 4/10 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Έβερτον 2-1(27' Ντι Μαρία, 62' Φαλκάο - 55' Νέισμιθ) Τσέλσι - Άρσεναλ (16:05)Τότεναμ - Σαουθάμπτον (16:05)Γουέστ Χαμ - ΚΠΡ (18:15)
Η Άρσεναλ... χόρεψε την Γιουνάιτεντ (videos)
«Εφιάλτης»... Σουόνσι για Γιουνάιτεντ (videos)
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε... ξανά από την Σουόνσι με 2-1 εκτός έδρας ...