Επιλογές από Αμερική και Μεξικό
161 ΜΟΝΤΕΡΕΪ – ΛΕΟΝΕΣ ΝΕΓΚΡΟΣ 1 1,75Πρεμιέρα στο Μεξικό, είθισται να ...

«Παίζουμε» μπάλα με Μεξικό, Βραζιλία

ΜΟΝΤΕΡΕΪ – ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ Χ2 (Δ.Ε.) 1,61 (Bet365)

Αξια της μοίρας της ήταν η Μοντερέι την προηγούμενη αγωνιστική, αφού κατάφερε να ηττηθεί στη Βερακρούζ (1-2) ενώ κέρδιζε μέχρι το 77’. Συν το ότι στο ημίχρονο αντί για 1-0 έπρεπε να νικάει με 3-0 βάσει των ευκαιριών που δημιούργησε. Εξάλλου, τραυματίστηκε και είναι εκτός ο σούπερ σταρ της Σουάσο. Μεγάλη η απώλεια του Χιλιανού μπομπέρ. Επιπλέον, απέναντι στη νυν αντίπαλό της δεν έχει νίκη στις τελευταίες οκτώ συναντήσεις τους ανεξαρτήτως έδρας και μετράει 219 λεπτά χωρίς γκολ. Η Αζούλ εξακολουθεί να ψάχνεται, αλλά στη Μοντερέι έχει τον τρόπο της να μην χάνει (αήττητη από το 2010). Αναζητά με πάθος μία μεγάλη εμφάνιση, ευελπιστούμε να την κάνει απόψε.

364 ΑΤΛΑΣ – ΛΕΟΝΕΣ ΝΕΓΚΡΟΣ 1 1,75 (Bet365)

Οι δύο ομάδες αγωνίζονται στο ίδιο γήπεδο, οπότε δεν τίθεται θέμα πλεονεκτήματος λόγω έδρας. Η Ατλας εντυπωσιάζει στο πρωτάθλημα έως τώρα ((3-1-0), η αλήθεια είναι ότι δεν την περιμέναμε τόσο καλή. Τα σημαντικότερα ατού της είναι η... ψυχή που βγάζει μέσα στο γήπεδο και η δυνατότητά της να δημιουργεί αρκετές φάσεις σε κάθε παιχνίδι. Η Λεόνες Νέγκρος πήρε τον πρώτο της βαθμό την προηγούμενη αγωνιστική από την Τολούκα (0-0), εξακολουθεί όμως, να κινείται σε μέτρια επίπεδα. Εχει πρόβλημα στο γκολ (δεν δημιουργεί εύκολα φάσεις), αμυντικά παλεύει να δέσει, μετράει 20 ματς χωρίς τρίποντο στην πρώτη κατηγορία ενώ δεν έχει νίκη στα τελευταία έξι με την Ατλας (0-2-4, οι ήττες όλες με 1-2 σκορ)!