Νέα και ενημέρωση
Αθήνα, 10C°,
Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2016
Ειδήσεις: Τοπικά
Σχετικά Νέα
5ο Τακτικό Οργανωτικό Συνέδριο στη Γλυφάδα από τους Ανοιχτούς Ορίζοντες
Το Συντονιστικό Συμβούλιο της Ανεξάρτητης Πρωτοβουλίας Πολιτών ...
Οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι με την παράταξη «Η Γλυφάδα μας»
Στο κλειστό Γυμναστήριο στον Άγιο Τρύφωνα στη Τερψιθέα, παρουσίασε τον ...
Γλυφάδα: Δεν έγινε αποδεκτή πρόταση της αντιπολίτευσης για μείωση των δημοτικών τελών
Στην τελευταία συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Γλυφάδας  την ...
Top Επιχειρήσεις
Αθήνα
clientThumb
Πάτρα
clientThumb
Βόρειες Σποράδες
clientThumb
Βόρειες Σποράδες
clientThumb
Πάτρα
clientThumb

Οι υποψήφιοι της «Αριστερής Πρωτοβουλίας Γλυφάδας»

Οι υποψήφιοι της «Αριστερής Πρωτοβουλίας Γλυφάδας»

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η διαδικασία συγκρότησης του ψηφοδελτίου της «Αριστερής Πρωτοβουλίας Γλυφάδας - με την αριστερά της ρήξης και της ανατροπής». Το ψηφοδέλτιο που παρουσιάστηκε από το συντονιστικό της παράταξης στην συνέλευση που πραγματοποιήθηκε, εγκρίθηκε ομόφωνα.

 Περιλαμβάνει εκλεγμένους συνδικαλιστές αγωνιστές από διάφορους χώρους δουλειάς, από το εκπαιδευτικό και το φοιτητικό κίνημα όπως και αγωνιστές που πρωτοστάτησαν στο τοπικό κίνημα την προηγούμενη περίοδο. Είναι ένα μάχιμο, «ζωντανό» ψηφοδέλτιο με έντονο το γυναικείο στοιχείο, καθώς η συμμετοχή των γυναικών αγγίζει το 50% και με μεγάλη συμμετοχή της νεολαίας.

Αναλυτικά οι συμμετέχοντες:

Επικεφαλής ψηφοδελτίου:

Πυρουνάκης Νίκος

Εμποροϋπάλληλος, μέλος της επιτροπής κατοίκων Γλυφάδας

Υποψήφιοι-ες δημοτικοί σύμβουλοι:

1.            Αβαγιάννη Λεμονιά

Οικονομολόγος, μέλος της επιτροπής κατοίκων Γλυφάδας, αγωνίστρια του κινήματος για την ψυχική υγεία

2.            Αρλαπάνου Λένα

Φοιτήτρια Ε.Μ.Π. - Σχολή Μεταλλειολόγων και Μεταλλουργών Μηχανικών, αγωνίστρια του φοιτητικού κινήματος

3.            Βαλαβάνης Δημοσθένης

Προγραμματιστής, μέλος σωματείου μισθωτών τεχνικών

4.            Βασιλάκης Παναγιώτης

Τοπογράφος Μηχανικός, Υποψήφιος Διδάκτορας Πάντειου Πανεπιστημίου, ιδρυτικός μέλος της Πρωτοβουλίας Κατοίκων στα Νότια

5.            Δικταμπανίδου Μεριλένα

Φιλόλογος - αδιόριστη εκπαιδευτικός, με σημαντική δράση στο κίνημα των αδιορίστων εκπαιδευτικών

6.            Ζαχαρέλη Αναστασία

Ιδιωτική υπάλληλος, αγωνίστρια στον τομέα των τηλεεπικοινωνιών

7.            Καλλιντεράκης Ευάγγελος

Φοιτητής Ε.Μ.Π. - Σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών, αγωνιστής του φοιτητικού κινήματος

8.            Καραμανλή Θεοδώρα (Δώρα)

Φιλόλογος, αγωνίστρια στον χώρο του επισιτισμού

9.            Καραμανλής Κωνσταντίνος

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, αναπληρωματικό μέλος του Δ.Σ. του συλλόγου εργαζομένων στην μεγάλη βιομηχανία.

10.          Καροπούλου Σταυριανή (Άνη)

Χημικός Μηχανικός, αγωνίστρια του εργατικού κινήματος

11.          Καροπούλου Θεοδοσία (Σίσυ)

Τοπογράφος Μηχανικός, μέλος του σωματείου μισθωτών τεχνικών, μέλος της επιτροπής κατοίκων Γλυφάδας

12.          Κατσικάρης Γιάννης

Εκπαιδευτικός, μέλος Δ.Σ. συλλόγου, μέλος του συντονιστικού ενάντια στις διαθεσιμότητες

13.          Κατσούδα Ειρήνη

Άνεργη, αγωνίστρια του εργατικού κινήματος και του κινήματος ενάντια στην ανεργία

14.          Κουσάνας Άγγελος

Μουσικός, φοιτητής Ε.Μ.Π. - Σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών, αγωνιστής του τοπικού και του φοιτητικού κινήματος

15.          Κυρλή Δανάη

Μηχανικός, μέλος του σωματείου μισθωτών τεχνικών

16.          Κωνσταντακάτου Βασιλική (Βάσια)

Υπάλληλος ΟΑΕΔ,  αγωνίστρια του εργατικού κινήματος και του κινήματος ενάντια στην ανεργία

17.          Κωνσταντάρας Στρατής

Πολιτικός επιστήμονας, αγωνιστής του αντιρατσιστικού και αντιφασιστικού κινήματος

18.          Λάλος Κωνσταντίνος

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, αγωνιστής του εργατικού κινήματος

19.          Μαθιουδάκη Αγγελική (Τζέλα)

20.          Μανέλη Κατερίνα

Μουσικός, αγωνίστρια του τοπικού κινήματος

21.          Μαντάς Παύλος

Εργάτης - κηποτεχνίτης, αγωνιστής του εργατικού και του τοπικού κινήματος

22.          Μαραφής Πέτρος

Εκπαιδευτικός, μέλος Δ.Σ και πρώην πρόεδρος. του Σωματείου Εργαζομένων στα Φροντιστήρια Καθηγητών

23.          Μαργώση Μαρία

Οικονομολόγος, αγωνίστρια του φοιτητικού και του τοπικού κινήματος

24.          Ματίκας Σταύρος

Γεωπόνος, μέλος της Αντιπολεμικής Κίνησης

25.          Μούργου Αλεξάνδρα

Αρχιτέκτων Μηχανικός, αγωνίστρια του διεθνιστικού αντιφασιστικού κινήματος

26.          Φωτεινή Νάκου

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, αγωνίστρια του τοπικού και του εργατικού κινήματος

27.          Ντόβας Δημήτρης (Τάκης)

Εκπαιδευτικός, καθηγητής Χημείας στο 2ο Λύκειο Γλυφάδας, μέλος της ΕΛΜΕ Νότιας Αθήνας, μέλος του Συλλόγου Γονέων του 4ου Λυκείου Γλυφάδας

28.          Παλαβιτσίνη Μαρία Ελένη

Οδοντίατρος, αγωνίστρια του υγειονομικού κινήματος

29.          Πανταζοπούλου Έλλη

Οικονομολόγος, μέλος της ΚΕΡΦΑΑ νοτίων, αγωνίστρια του αντιρατσιστικού και αντιφασιστικού κινήματος, μέλος του Π.Σ.Ο. της ΑΝΤΑΡΣΥΑ

30.          Παπαχρήστου Κυριακή

Εκπαιδευτικός, αγωνίστρια του εκπαιδευτικού και του τοπικού κινήματος

31.          Περδίκης Παναγιώτης (Τάκης)

Αρχιτέκτων Μηχανικός, αγωνιστής του τοπικού κινήματος

32.          Πλεύρης Κωνσταντίνος (Κωστής)

Πολιτικός Μηχανικός, αγωνιστής του διεθνιστικού αντιφασιστικού κινήματος

33.          Πυρουνάκης Γιώργος

Φοιτητής ΕΚΠΑ, τμήμα φυσικής, ιδρυτικό μέλος της Πρωτοβουλίας Κατοίκων στα Νότια

34.          Ρεκλείτης Αλέξανδρος

Οικονομολόγος, μέλος της επιτροπής λογιστικού ελέγχου (ΕΛΕ)

35.          Σαρανταένας Γιώργος

Ηχολήπτης, πρωτοπόρος αγωνιστής του κινήματος των πλατειών και του Συντάγματος

36.          Σαπρανίδης Νικόλαος

Ηχολήπτης - ραδιοφωνικός παραγωγός

37.          Σπηλιωτόπουλος Χρίστος

Μηχανολόγος Μηχανικός, αγωνιστής του τοπικού κινήματος

38.          Τριβιζάκης Γιώργος

Εκπαιδευτικός, αγωνιστής του εκπαιδευτικού κινήματος

39.          Τριβιζάκης Μιχάλης

Μηχανολόγος Μηχανικός, αγωνιστής του εργατικού και του αντιιμπεριαλιστικού κινήματος

40.          Τσακανίκα Σταυρούλα

Εκπαιδευτικός, γραμματέας του Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Βάρης, Βούλας, Βουλιαγμένης

41.          Φιλιππαίος Φραγκίσκος

Φυσικός, αγωνιστής του τοπικού κινήματος

42.          Φώτης Χρίστος

Φοιτητής, ΠΑ.ΠΕΙ.,αγωνιστής του Φοιτητικού κινήματος

Επίσης δεκάδες αγωνιστές καλούν δημόσια για την ολόπλευρη στήριξη της παράταξης.

Μεταξύ αυτών: ο Γιάννης Αναγνωσταράς πρόεδρος του Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης, ο Δημήτρης Γαρδικλής γραμματέας του Σωματείου Εργαζομένων στο Ασκληπιείο της Βούλας, ο Γιώργος Λαουτάρης δημοσιογράφος, η Ματίνα Γκουβούση διευθύντρια του 11ου Δημοτικού Σχολείου Γλυφάδας, η Άννα Κουτσούμπα αγωνίστρια του ΣΕΦΚ.

Άλλες ειδήσεις κατηγορίας
Πόσοι υποψήφιοι
"Βουνό" σχηματίζουν οι κάρτες των υποψηφίων σε καφετέρια στο κέντρο της ...
Στήριξη του πρώην δημάρχου Γλυφάδας Στέλιου Σφακιανάκη στον Γιώργο Παπανικολάου
Με μια κοινή δήλωση του Στέλιου Σφακιανάκη, ιατρού και πρώην δημάρχου ...
Έκθεση έργων της Α. Νικολάου στο παλαιό δημαρχείο Γλυφάδας
Ο Δήμος Γλυφάδας σας προσκαλεί στα εγκαίνια της εικαστικής έκθεσης ...
Συνάντηση του δημάρχου Γλυφάδας με στελέχη του ΟΑΣΑ
Συνάντηση με θέμα την πύκνωση των δρομολογίων των συγκοινωνιακών ...
Οξυμένα τα πνεύματα στο Δ.Σ. της Γλυφάδας
Η Τοπική Επιτροπή του ΣΥΡΙΖΑ-ΕΚΜ Γλυφάδας, μετά από δημοσιεύματα στον ...
Συναυλία αλληλεγγύης στη Γλυφάδα
Μια διαφορετική συναυλία διοργανώνουν ο Δήμος Γλυφάδας και η Ένωση ...
Ψήφισμα Δημοτικού Συμβουλίου για τη λειτουργία του ΕΟΠΥΥ Γλυφάδας
To Δημοτικό Συμβούλιο της Γλυφάδας κατά τη συνεδρίαση της 11ης Ιουνίου ...
Μηχανικός της Google δημοσιοποίησε πρόβλημα ασφαλείας των Windows
Ένας μηχανικός ασφαλείας τής Google έδωσε στη δημοσιότητα λεπτομέρειες ...
Γιόρτασαν την Παγκόσμια Μέρα Τύπου  και τα 60 χρόνια τοπικού Τύπου στο Ηράκλειο
Αφιέρωμα στα 60 χρόνια τοπικού τύπου, στο Ηράκλειο Αττικής ...