Πανιώνιος: Μπήκε ο Κολοβός, ίωση ο Γιάννου
Την προετοιμασία του για τον αγώνα με τον Αρη ξεκίνησε ο Πανιώνιος με ...
Γιάννου: Μπορούμε να νικήσουμε τον Ολυμπιακό
Ο Πανιώνιος υποδέχεται τον Ολυμπιακός για την 6η αγωνιστική και ο ...
Γιάννου: Δεν πάει για την παραμονή ο Πανιώνιος
Για τη μεταγραφή του στον Πανιώνιο και τους στόχους της ομάδας του ...

Ψεκάστε, σκουπίστε... σωθήκατε!

Ενα ημίχρονο χρειάστηκε ο Πανιώνιος στο παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης για να εξασφαλίσει το μέλλον του στην Σούπερ Λίγκα. Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου επικράτησε 3-0 του Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος έμεινε στην επιτυχία σε βάρος του Ολυμπιακού την προηγούμενη αγωνιστική.Μόλις στο 6' ο Γιάννου εκμεταλλεύτηκε την έξοδο... Μεσολογγίου του Μπαντή και με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 29' με το 11ο φετινό γκολ του Αραβίδη, από έξοχη ασίστ του Γιάννου. Τη νίκη για τον Πανιώνιο "κλείδωσε" στο 42' ο Ντούνης με ένα καταπληκτικό σε εκτέλεση σουτ. Το σκορ του πρώτου μέρους μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία το δεύτερο 45λεπτο. Ο Πανιώνιος "κάθισε" στην ασφάλεια που του έδινε το 3-0, με τον Αστέρα να διατηρεί μια ανούσια υπεροχή (35%-65% η κατοχή της μπάλας) και να απειλεί σε ελάχιστες περιπτώσεις την εστία του Ανέστη (με Καράσκο στο 55' και με τον Ντε Μπλάσις στο 74'). Στους 38 βαθμούς η ομάδα της Νέας Σμύρνης, στους 32 η Βέροια, με τις δύο ομάδες να παίζουν μαζί την επόμενη αγωνιστική (στο ματς του πρώτου γύρου ο Πανιώνιος είχε επικρατήσει 2-1). ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νίκος Αναστόπουλος): Ανέστης, Αραβίδης, Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Κολοβός (65' Λάζνικ), Κούρντι, Κούρος (71' Ζαχαράκης), Λαμπρόπουλος, Παντίδος, Ντούνης, Γιάννου (78' Καμπάνταης). ΑΣΤΕΡΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Μπαντής, Παπαχρήστος, Κοντοές (46' Λούι), Ζησόπουλος, Γκοϊάν, Σέτι (70' Μπαράλες), Μουνάφο, Ουσέρο, Καράσκο, Χουάνμα, Βάλντο (60' Ντε Μπλάσις)
Πανιώνιος: Χωρίς Μητρόπουλο με Αστέρα
Τη νίκη για να ξεμπλέξει με την παραμονή του στη Σούπερ Λίγκα θέλει ο ...
Γιάννου: Να τελειώνουμε με την παραμονή
Μονόδρομος είναι για τον Πανιώνιο η νίκη κόντρα στον Παναιτωλικό την ...
Γιάννου: Να σώσουμε την ομάδα αγωνιστικά