Ισόπαλοι 0-0 αναδείχθηκαν Πανιώνιος και ΟΦΗ στη Νέα Σμύρνη στο πρώτο ...
Pregame: Καλλονή - Πανιώνιος (15:00)
Με το παιχνίδι στο "Κλ. Βικελίδης", ανάμεσα στην Καλλονή και τον ...

Πήρε βαθμό η Καλλονή στη Ν. Σμύρνη

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε με τον Κολοβό, αλλά η Καλλονή έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τη Νέα Σμύρνη, χάρη σε γκολ του Αναστασιάδη. Πρώτο εκτός έδρας "Χ" για τους νησιώτες μετά από 12 αγώνες.Ο Πανιώνιος προηγήθηκε με τον Κολοβό, αλλά η Καλλονή έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τη Νέα Σμύρνη, χάρη σε γκολ του Αναστασιάδη. Πρώτο εκτός έδρας "Χ" για τους νησιώτες μετά από 12 αγώνες. Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήρθε για τον Πανιώνιο στο 17ο λεπτό, όταν από μπαλιά του Λάζνικ στον Κολοβό ο δεύτερος δεν πλάσαρε σωστά και ο Χογκ απέκρουσε σωτήρια κρατώντας το μηδέν για την Καλλονή. Οι νησιώτες απάντησαν με δυο καλές ευκαιρίες πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Αρχικά στο 39', όταν ο Λεοζίνιο επιχείρησε το σουτ, αλλά ο Ανέστης απέκρουσε σε κόρνερ και κατόπιν στο 43', όταν από μπαλιά του Βραζιλιάνου στον Περόνε, ο Αργεντίνος έκανε το σουτ, αλλά και πάλι ο γκολκίπερ των κυανέρυθρων αποσόβησε τον κίνδυνο. Ο Πανιώνιος πήρε κεφάλι στο σκορ στο 54ο λεπτό σε μια φάση διαρκείας στα καρέ της Καλλονής. Ο Κολοβός έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Ντούνης αρχικά δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά, στη συνέχεια ο Αραβίδης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χογκ, αλλά ο Κολοβός πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Οι νησιώτες δεν το έβαλαν κάτω και προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση. Στο 59', ο Περόνε έκανε ατομιή ενέργεια και πλασαριστό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι, αφού πέρασε μόλις άουτ. Ωστόσο, στο 70', μετά από σέντρα του Λεοζίνιο, ο Αναστασιάδης ανενόχλητος με κεφαλιά μέσα στην περιοχή έγραψε το 1-1 για την Καλλονή. Ο Λάζνικ προσπάθησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ να δώσει τη νίκη στον Πανιώνιο στο 92', αλλά ο Χογκ απέκρουσε σε κόρνερ, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Αυστριακός σούταρε άουτ.