Δεύτερη νίκη για Λάτσιο, Λιβόρνο, Βερόνα
Την δεύτερη νίκη τους, σε τρεις αναμετρήσεις στην Serie A, πέτυχαν οι ...
Ιταλικά δημοσιεύματα θέλουν το μέσο του Ολυμπιακού, Λεάντρο Γκρέκο, να ...
Στη Serie A η Λιβόρνο!
Η Λιβόρνο του Σάββα Γκέντσογλου πανηγυρίζει την άνοδό της στην πρώτη ...

Ελλάς... Europa!

Σε τροχιά Europa League παραμένει η Ελλάς Βερόνα, που πέρασε με 3-2 από την έδρα της Λιβόρνο για την 25η αγωνιστική.Η ομάδα της Βερόνα ήταν καταιγιστική στο πρώτο μέρος, διάστημα κατά το οποίο πέτυχε και τα τρία γκολ και συγκεκριμένα στα τελευταία 12 λεπτά! Στο 33' ο Γιάνκοβιτς άνοιξε το σκορ, στο 43' ο Ρόμουλο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και ο Τόνι στο πρώτο λεπτό των έκανε το 3-0. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο "κολλητά" γκολ στο 72' με τον Παουλίνιο και στο 73' με τον πρώην του Ολυμπιακού, Γκρέκο, ωστόσο... συμβιβάστηκε με μια... τιμητική ήττα με 2-3. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής: Σάββατο (22/2) Μπολόνια - Ρόμα 0-1 (37' Ναϊνγκολάν) Κυριακή (23/2) Λιβόρνο - Ελλάς Βερόνα 2-3 ( 72', 73' Γκρέκο - 33' Γιάνκοβιτς,  43' Ρόμουλο, 45+1' Τόνι) 16:00 Ουντινέζε - Αταλάντα     16:00 Κιέβο Βερόνα - Κατάνια     16:00 Ιντερ - Κάλιαρι     16:00 Σαμπντόρια - Μίλαν     19:30 Γιουβέντους - Τορίνο     21:45 Λάτσιο - Σασουόλο     Δευτέρα (24/2) 20:00 Πάρμα - Φιορεντίνα     22:00 Νάπολι - Τζένοα
Στο -5 η Ρόμα, 3-0 την Λιβόρνο
Στο -5 από την πρωτοπόρο Γιουβέντους μείωσε την διαφορά η Ρόμα, που ...
Διπλό η Πάρμα, 3-0 την Λιβόρνο
Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στην Serie A πέτυχε η Πάρμα, που ...
Δύσκολα η Φιορεντίνα, 1-0 την Λιβόρνο
Η Φιορεντίνα επικράτησε δύσκολα με 1-0 της Λιβόρνο στο Αρτέμιο Φράνκι, ...
Δύσκολο διπλό για Ουντινέζε, 2-1 την Λιβόρνο
Επέστρεψε στις νίκες, μετά από τρεις αγωνιστικές, η Ουντινέζε, που ...
Επέστρεψε στις... γκέλες η Μίλαν, 2-2 με την Λιβόρνο
Παρότι προηγήθηκε στο 7', η Μίλαν έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 83', ...
Νίκη με Ζανέτι η Ιντερ, 2-0 την Λιβόρνο
Με νίκη συνδυάστηκε η επιστροφή του Ζανέτι, μετά από έξι μήνες ...
Τεσσάρα η Νάπολι, νίκες για Ουντινέζε, Βερόνα
Στο κυνήγι της Ρόμα παρέμεινε η Νάπολι, που επικράτησε εύκολα με 4-0 της ...
Για συμφωνία του Ολυμπιακού με τη Λιβόρνο για τον δανεισμό του Λεάντρο ...
Ο Κόουπερς στον τελικό του Europa League
H UEFA όρισε ως διαιτητή του τελικού του Europa League ανάμεσα σε Μπενφίκα και ...