Αθήνα, 5C°,
Σάββατο, 10 Δεκεμβρίου 2016
Κολιτσιδάκης: Η ισοπαλία θα ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα με ΑΕΚ
Την πεποίθησή του πως το πιο δίκαιο αποτέλεσμα μεταξύ Ηρόδοτου και ΑΕΚ ...
Μάουρερ: Αν ήμασταν πιο δυνατοί στα στημένα θα μπορούσαμε να αποφύγουμε την ήττα
Στη φάση της αποβολής του Βάλλα και την ποιότητα που έδειξε ο ΠΑΣ στο ...
Μάουρερ: Απογοητευμένος από τον τρόπο που παίξαμε
Την απογοήτευση του από τον τρόπο που έπαιξε η ομάδα του και από το ...

Μάουρερ: Δίκαιη η ισοπαλία

Την πεποίθησή του πως το τελικό 1-1 μεταξύ Αρη και Ξάνθης ήταν δίκαιο εξέφρασε ο προπονητής της ακριτικής ομάδας, Ράινεν Μάουρερ Οι δηλώσεις του τεχνικού της Ξάνθης στη συνέντευξη Τύπου Ο Γερμανός στάθηκε ιδιαίτερα στην ανατροπή του Σολτάνι στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ευχήθηκε καλή συνέχεια στον Αρη και να μην τα παρατήσει. Σε ένα πρώτο σχόλιο για το παιχνίδι, δήλωσε: «Ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι σε μία δυνατή ατμόσφαιρα. Δεν ξεκινήσαμε τόσο καλά όσο περίμενα. Μετά από δώδεκα λεπτά όμως είχαμε το πέναλτι που δεν δόθηκε στο Σολτάνι. Στο τέλος του ημιχρόνου χάσαμε την ευκαιρία πάλι με τον Καρίμ. Η ισοπαλία είναι δίκαιη. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε γρήγορα ένα γκολ και όλα έδειχναν να πηγαίνουν καλά. Ύστερα χάσαμε εύκολα κάποιες ευκαιρίες και αφού κάναμε ένα μεγάλο λάθος, ήρθε το 1-1. Στα τελευταία δέκα λεπτά ο Αρης τα έπαιξε όλα για όλα. Δημιουργήθηκε χώρος για εμάς και είχαμε κάποιες ευκαιρίες. Εύχομαι στον Αρη τα καλύτερα. Είναι μια μεγάλη ομάδα και να μην τα παρατήσει ποτέ». Για το πέναλτι που ζήτησε ο Αρης πριν τη φάση του Σολτάνι. «Είχα καλύτερη θέση, αλλά δεν το είδα».
Ντουντού: Τον καλύτερο μου εαυτό κόντρα στον Ολυμπιακό
Την πεποίθηση του ότι θα γίνεται καλύτερος παιχνίδι με παιχνίδι ...
Μάουρερ: Άλλοι λόγοι μας αναγκάζουν να είμαστε υπό το βάρος της ήττας
Αιχμές για την διαιτησία στον αγώνα με τον Πανθρακικό άφησε ο τεχνικός ...
Μάουρερ: Ημασταν άτυχοι