Φράιμπουργκ για Ευρώπη, 2-0 την Αουγκσμπουργκ
Σημαντικό βήμα για έξοδο στην Ευρώπη έκανε η Φράιμπουργκ, που ...
Bundesliga: Με... φόρα από το Champions League
Ντόρτμουντ και Μπάγερν με... φόρα από τα μεσοβδόμαδα παιχνίδια που ...

Bundesliga: Μέρα των γηπεδούχων

Ημέρα των γηπεδούχων ήταν η σημερινή (1/2) για την 19η αγωνιστική της Bundesliga, αφού και τα 5 παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 16:30GR έληξαν στον... 1. Νίκες για Λεβερκούζεν, Σάλκε, Αουγκσμπουργκ, Μάιντζ και Χοφενχάιμ. Με γκολ του Κίσλινγκ στο 26' και του Ντερντιγιόκ στο 84', η Λεβερκούζεν επικράτησε με 2-1 της Στουτγκάρδης που είχε προηγηθεί με τον Λέιτνερ στο 12ο λεπτό. Η Σάλκε προηγήθηκε νωρίς (9') με τον Φελίπε Σαντάνα, αλλά η Βόλφσμπουργκ ισοφάρισε στο 65' με τον Αρνολντ, για να έρθει ο Μπόατενγκ στο 81' να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα της κοιλάδας του Ρουρ. Η Βέρντερ προηγήθηκε με αυτογκόλ του Μπράκερ στο 3ο λεπτό στην έδρα της Αουγκσμπουργκ, όμως οι γηπεδούχοι με γκολ των Βέρνερ (11'), Αλντιτοπ (49') και Χαν (55') πήραν τη νίκη με 3-1. Εύκολη νίκη για τη Χόφενχαϊμ, που επικράτησε με 3-0 του Αμβούργου με σκόρερ τους Φιρμίνο, Σούλε και Μπεκ. Η Μάιντζ δεν είχε πρόβλημα απέναντι στη Φράιμπουργκ παίρνοντας τους τρεις βαθμούς με τέρματα των Παρκ και Κο. Σάλκε-Βόλφσμπουργκ 2-1 (9’ Φελίπε Σαντάνα, 81’ Μπόατενγκ – 65’ Άρνολντ) Λεβερκούζεν-Στουτγκάρδη 2-1 (26’ Κίσλινγκ, 84’ Ντερντιγιόκ – 12’ Λέιτνερ) Χόφενχαϊμ-Αμβούργο 3-0 (4’ Φιρμίνο, 44’ Σούλε, 61’ Μπεκ) Μάιντς-Φράιμπουργκ 2-0 (24’ Παρκ, 87’ Κο) Άουγκσμπουργκ-Βέρντερ Βρέμης 3-1 (11’ Βέρνερ, 49’ Άλντιτοπ, 55’ Χαν – 3’ Μπράκερ αυτ.)
Σε... λήθαργο η Λεβερκούζεν!
Χωρίς νίκη για 6ο συνεχόμενο ματς στην Bundesliga έμεινε η Λεβερκούζεν, που ...
Διπλό στο Λεβερκούζεν η Σάλκε!
Την εκπληκτική κατάσταση στην οποία βρίσκεται επιβεβαίωσε η Σάλκε και ...
Διπλό η Λεβερκούζεν στη Γκλάντμπαχ
Με γκολ του Κορεάτη Σον στο 62ο λεπτό η Λεβερκούζεν πέρασε νικηφόρα (0-1) ...
Περίπατο πήγαν τα... φαβορί στο "κυρίως πιάτο" της 18ης αγωνιστικής ...
Διπλό και... αναμονή για Λεβερκούζεν
Με τον Κίεσλινγκ να πετυχαίνει το 8ο γκολ στη φετινή Bundesliga, η ...
Διπλό στο Αουγκσμπουργκ η Βόλφσμπουργκ
Φρένο στο σερί των αρνητικών αποτελεσμάτων έβαλε η Βόλφσμπουργκ, ...
Με τη δύναμη της έδρας η Χέρτα
Στην 4η θέση της Bundesliga ανέβηκε η Χέρτα, που νίκησε 1-0 την Γκλάντμπαχ στο ...