Το μεγάλο ντέρμπι της Primera Division δεν είχε ούτε σκορ, ούτε νικητή και ...
Primera - Επικίνδυνη έξοδος για Ατλετικο
Με τη διεξαγωγή της 18ης αγωνιστικής συνεχίζεται η Primera Division το τριήμερα ...
Η Ατλέτικο νίκησε 3-0 τη Βαλένθια στη Μαδρίτη και επέστρεψε στην κορυφή ...

Χέρι - χέρι Μπάρτσα, Ατλέτικο

Για περίπου δύο ώρες χάρηκε τη μοναξιά της κορυφής η Ατλέτικο, αφού -όπως αναμενόταν- η Μπαρτσελόνα νίκησε εύκολα τη Μάλαγα στο Καμπ Νου (3-0) και επέστρεψε στην 1η θέση της Primera, όπου συγκατοικεί με τους Ροχιμπλάνκος, ύστερα από 21 αγωνιστικές της Primera. Στο -1 η Ρεάλ.Λιγο η ατυχία της Μπάρτσα, λίγο η τύχη και η ικανότητα ασφαλώς του Καμπαγιέρο και οι Καταλανοί χρειάστηκαν 40 λεπτά να ανοίξουν το σκορ και μάλιστα με αμυντικό, τον Πικέ, ο οποίος ύστερα από κόρνερ έγραψε το 1-0. Μάλιστα, ο ίδιος δευτερόλεπτα πριν (και πάλι σε κόρνερ) είχε σπαταλήσει μοναδική ευκαιρία. Τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για την ομάδα του Τάτα Μαρτίνο στο 55', όταν ο Πέδρο με άψογο πλασέ από πλάγια θέση νίκησε τον Καμπαγιέρο, γράφοντας το 2-0. Εξι λεπτά αργότερα ο Πέδρο από εκτελεστής έγινε δημιουργός και σέρβιρε το 3-0 στον Αλέξις Σάντσες, ο οποίος σκόραρε σε κενή εστία.
Βασίλισσα... Μπάρτσα στη Μαδρίτη!
Ποδοσφαιρική... μαγεία στο Μπερναμπέου, με την Μπαρτσελόνα να νικά 4-3 (!) ...
Μπάρτσα και Παρί στους
Η Μπαρτσελόνα και η Παρί Σεν Ζερμέν, όπως αναμενόταν, πήραν τα ...
6άρα η Μπάρτσα, ρεκόρ ο Μέσι
Η Μπαρτσελόνα ξεπέρασε χωρίς απρόοπτα το εμπόδιο της Ράγιο Βαγιεκάνο, ...
Διπλό η Μπάρτσα και... ρετιρέ για τρεις!
Η Μπαρτσελόνα πέρασε με 3-1 από τη Σεβίλη για την 23η αγωνιστική της Primera ...