Μαντούρο: Σύντομα θα δείτε τον μεγάλο Μάρτενς
Με... σβηστές τις μηχανές, η Φενέρ έκανε το 5 στα 5 στη Euroleague, επικρατώντας ...
Εύκολα και άνετα ο ΠΑΟΚ, 2-0 τη Βέροια
Με γκολ του Σαλπιγγίδη στο 34' και του Αθανασιάδη στο 85' ο ΠΑΟΚ κέρδισε ...

Με σβηστές μηχανές 4-1 την Βέροια

Άνετη νίκη με 4-1 πέτυχε ο ΠΑΟΚ ενάντια στην Βέροια με δύο γκολ του Σαλλπιγγίδη ένα του Ολίσε και ένα του Μαντούρο ενώ το γκολ της Βέροιας πέτυχε ο Γκονσάλβες.

Εκπληκτικό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ που σε διάστημα 5 λεπτών βρέθηκε να προηγείται με 2-0. Το σκορ άνοιξε μόλις στα πρώτα δευτερόλεπτα ο Ολίσε. Ο Κατσουράνης έκανε την μπαλιά για τον Σαλπιγγίδη, αλλά πριν τον Σάλπι, ο Ολίσε με σουτ έκανε το 1-0.Πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ήρθε στο 5’ το 2-0 για τον ΠΑΟΚ με τον Μαντούρο. . Ο Ολίσε έκανε ωραία προσπάθεια από αριστερά έβγαλε την σέντρα, οι αμυντικοί έδιωξαν η μπάλα κατέληξε στον Μαντούρο οποίος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0.

Ο ΠΑΟΚ πίεσε και στο 15’ πέτυχε το 3-0 με τον Σαλπιγγίδη. Ο Λούκας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κατσουράνης έπιασε την πρώτη κεφαλιά η μπάλα πήγε στο Σαλπιγγιδή οποίος  με κεφαλιά έκανε το 3-0. Στην συνέχεια ο ΠΑΟΚ έχασε μια ευκαιρία να πετύχει και 4ο γκολ χωρίς όμως κάτι το ιδιαίτερο. Η Βέροια από την πλευρά στην προσπάθεια να κάνει κάτι έχασε στο 36’ τεράστια ευκαιρία με το Καλτσά οποίος πρόλαβε την έξοδο του Γλύκου αλλά έστειλε με πλασέ την μπάλα ελάχιστα άουτ. Με αυτά και αυτά το 1ο ημίχρονο τελείωσε με τον ΠΑΟΚ να είναι μπροστά στο σκορ με 3-0 έχοντας πολύ καλή απόδοση.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο προπονητής της Βέροιας έκανε 2 διορθωτικές κινήσεις βάζοντας τους Παυλίδη και Γκονσάλβες στην θέση των Μπαργκά και Σιόντη. Η Βέροια μπήκε δυνατά στο 2ο ημίχρονο. Στο 47' εκτέλεση φάουλ του Μπεν μπλοκάρει ο Γλύκος. Στην συνέχεια ο ΠΑΟΚ έχασε μια καλή ευκαιρία με το σουτ του Λούκας να περνάει έξω. Στο 56’ λεπτό η Βέροια σκόραρε με τον Γκονσάλβες μετά από τραγικό λάθος της άμυνας του ΠΑΟΚ.

Στο 66’ο ΠΑΟΚ πέτυχε 4ο γκολ με τον Σαλλπιγγίδη. Ο Λούκας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κατσουράνης έκανε την γυριστή κεφαλιά και ο Σαλπιγγίδης με δεύτερη κεφαλιά έκανε το 4-1

Στο 72’ η Βέροια έκανε την τελευταία της άλλαγή με τον Κομόλοφ να παίρνει τη θέση του Ζεζίνιο. Αλλαγή έκανε και ο ΠΑΟΚ με τον Τζιόλη να παίρνει την θέση του Κατσουράνη και ο Γεωργιάδης αυτή του Λούκας.

Στο 78' ο ΠΑΟΚ έκλεισε τις αλλάγές του με τον Νίνη να παίρνει τη θέση του Βούκιτς

Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε τίποτα με τον ΠΑΟΚ να παίρνει ένα πολύ άνετο τρίποντο που τον κρατάει στην 2η θέση με 48 βαθμούς.