Μία από τις τελευταίες ευκαιρίες για να ξεκινήσει την αντεπίθεσή του ...
Ανανέωσε και ο Λεοζίνιο στην Καλλονή
Την επέκταση του συμβολαίου του Λεοζίνιο ανακοίνωσε η ΠΑΕ Καλλονή Το ...

Δεν ΠΑΣ καλά, διπλό η Καλλονή στα Γιάννενα!

Τρίτη σερί ήττα για τον ΠΑΣ στο πρωτάθλημα, που δείχνει σημάδια κατάρρευσης τις τελευταίες αγωνιστικές, με την Καλλονή να φεύγει δίκαια και παλικαρίσια με το διπλό (1-2) από τους Ζωσιμάδες. Η ομάδα της Λέσβου ήταν ανώτερη, έχασε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει σκορ-μαμούθ και εξιλεώθηκε με τον καλύτερο τρόπο για τον μεσοβδόμαδο αποκλεισμό από το Κύπελλο. Ο ΠΑΣ μπήκε δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε στο 10ο λεπτό. Ο Ντάσιος έβγαλε τη σέντρα, ο Ιλιτς έπιασε την κεφαλιά, εντυπωσιακή απόκρουση του Χόγκ, αλλά ο επερχόμενος Ακόστα πήρε το ριμπάουντ και με προβολή έγραψε το 1-0. Η Καλλονή προσπάθησε να απαντήσει άμεσα και στο 19' έχασε τεράστια ευκαιρία για την ισοφάριση. Ο Ποντάνι έφυγε στην κόντρα επίθεση και με δυνατό σουτ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη με τη μπάλα να σκάει εκτός γραμμής. Στη συνέχεια η μπάλα κατέληξε στον Περόνε ο οποίος με ανάποδο ψαλλιδάκι την έστειλε πάνω από τα δοκάρια και άουτ! Οι νησιώτες είχαν ακόμη δυο καλές στιγμές για να σκοράρουν πριν βγει το ημίχρονο. Αρχικά στο 35' με τον Λεοζίνιο, που βρέθηκε σε θέση βολής, απέφυγε δύο αντιπάλους, αλλά καθυστέρησε να σουτάρει και τον πρόλαβε τελευταία στιγμή ο Μιχαήλ και στη συνέχεια στο 40', ο Αλβες έκανε εξαιρετικό σουτ, όμως ο Βελλίδης με εντυπωσιακή απόκρουση αποσόβησε τον κίνδυνο. Ο ΠΑΣ δεν πατούσε καλά στο γήπεδο και παρότι ήταν μπροστά στο σκορ, η Καλλονή ήταν αυτή που έχανε ευκαιρίες για να σκοράρει. Στο 58' με τον Λεοζίνιο να ξεμαρκάρεται να κάνει το σουτ, αλλά ο Βελλίδης ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε την μπάλα σε κόρνερ. Τελικά ο Βραζιλιάνος πήρε το... αίμα του πίσω δέκα λεπτά αργότερα (68') με άψογη εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη γράφοντας το 1-1. Νέα χαμένη ευκαιρία για την Καλλονή στο 74' με τον Λεοζίνιο να τροφοδοτεί τον Αλβες, που βρέθηκε απέναντι από τον Βελλίδη, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ. Η ομάδα της Λέσβου ήταν καλύτερη και έψαχνε το γκολ της νίκης που ήρθε τελικά στο 78', όταν ο Λεοζίνιο έβγαλε στον Μανούσο, αυτός πέρασε δυο παίκτες και με τακουνάκι έστρωσε στον Περόνε, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι με πλασέ έκανε το 1-2 για τους νησιώτες, που έφυγαν με το διπλό από τους Ζωσιμάδες.
Λεάντρο από Καλλονή στα Γιάννενα μέσω... Πειραιά!
To πρωί ανακοινώθηκε το τέλος του δανεισμού του από τον Ολυμπιακό στην ...
Καλλονή: Με Περόνε στα Γιάννενα