Φιλική ισοπαλία του Πανιωνίου με τον Πανελευσινιακό
Ο Πανιώνιος έμεινε στην λευκή ισοπαλία με τον Πανελευσινιακό, σε ...
Μια εβδομάδα πριν την έναρξη των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων για ...
Νέα απώλεια για Εργοτέλη, ισοπαλία εκτός έδρας για τη Νίκη
Οι... αυτοκτονικές τάσεις του Εργοτέλη συνεχίζονται στην Football League, με ...

Λευκή ισοπαλία στα Χανιά

Χανιά και Παναχαϊκή έμειναν στο ισόπαλο 0-0 στην Κρήτη, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής της Football League.Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου και έχασαν ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ με τον Κοντογουλίδη, ενώ από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι απείλησαν με φάουλ του Τσάτσου στο 41'. Η μεγαλύτερη στιγμή των Χανίων καταγράφηκε στο 69', όταν μετά από λάθος του Χιντζίδη, ο Κονσταντίνοφ βρέθηκε τετ α τετ με τον Λαμπάκη, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. Η ένταση δεν έλειψε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, καθώς ο Αλέξης Κούγιας διαμαρτυρήθηκε έντονα για τη διαιτησία του Νίκου Ανούσου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής: 1ος όμιλος Παρασκευή (17/1) Χανιά - Παναχαϊκή 0-0 18:00 Καλλιθέα - Ολυμπιακός Βόλου      Σάββατο (18/1) 15:00 Αστέρας Μαγούλας - Πανηλειακός      Κυριακή (19/1) 15:00 Επισκοπή - Αχαρναϊκός      15:00 Φωστήρας - Βύζας Μεγάρων      15:00 Παναιγιάλειος - ΑΟ Γλυφάδα      20:00 Φωκικός - Ηρακλής Ψαχνών 2ος όμιλος Σάββατο (18/1) 15:00 Αιγινιακός - Αναγέννηση Γιαννιτσών      Κυριακή (19/1) 15:00 Καβάλα - Αναγέννηση Καρδίτσας      15:00 Δόξα Δράμας - Τύρναβος      15:00 Ζάκυνθος - Εθνικός Γαζώρου      15:00 Βατανιακός - Απόλλων Καλαμαριάς      18:00 Ηρακλής - Πιερικός      Δευτέρα (20/1) 18:00 Νίκη Βόλου - ΑΟ Κασσιόπη