Πεδουλάκης: Πρέπει να διορθώσουμε τα λάθη
Η ΚΑΕ Ρέθυμνο ανακοίνωσε τα σημεία προπώλησης των εισιτηρίων για την ...
Εύκολο διπλό στα Τρίκαλα ο ΠΑΟ
Ο Παναθηναϊκός πέρασε εύκολα από τα Τρίκαλα, επικρατώντας της ομάδας ...

Εύκολο διπλό στο Ρέθυμνο ο Παναθηναϊκός

Την 11η συνεχόμενη νίκη του στην Α1 πέτυχε ο Παναθηναϊκός, επικρατώντας 82-63 του ΑΓΟΡ στο Ρέθυμνο. Οπως μαρτυρά η έκταση της διαφοράς, το Τριφύλλι έφτασε με άνεση στη νίκη με τον Αργύρη Πεδουλάκη να μοιράζει τον χρόνο συμμετοχής.Σ' ακόμα ένα ματς ο Ραμέλ Κάρι πιστοποίησε ότι... ανεβαίνει αγωνιστικά, έχοντας 13 πόντους και πέντε ριμπάουντ. Σταθερή αξία το δίδυμο Γκιστ - Λάσμε, με 16 και 14 πόντους, αντίστοιχα. 12 πρόσθεσε ο Διαμαντίδης που είχε και έξι ασίστ. Για τους γηπεδούχους ο Χαρτ είχε 19 πόντους, τρία ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ. 13 είχε ο Γκάμπριελ και 11 ο Αγγελόπουλος. Με τη νίκη αυτή, ο Παναθηναϊκός έφτασε τους 23 βαθμούς, αφήνοντας δεύτερο τον Πανιώνιο (22). Στην 6 θέση ο ΑΓΟΡ με 17 βαθμούς. Το Ρέθυμνο ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, όπου δεν επέτρεψε τον Παναθηναϊκό να χτίσει διαφορά που να του παρέχει ασφάλεια. Οι πράσινοι έκλεισαν το ημίχρονο στο +7 (42-35) και σταδιακά στο τρίτο δεκάλεπτο φρόντισαν να την ενισχύσουν και ουσιαστικά να.. καθαρίσουν το ματς. Με επιμέρους σκορ 19-13, οι παίκτες του Πεδουλάκη "παγίωσαν" διαφορά σε διψήφια τιμή, μπαίνοντας στην τελική ευθεία με αέρα 13 πόντων. Με σωστή διαχείριση όχι απλώς και μόνο κράτησαν μακριά τον ΑΓΟΡ, αλλά άνοιξαν τη ψαλίδα ακόμα περισσότερο, φτάνοντας έτσι εύκολα στη νίκη.
Διπλό για πλέι οφ η Καλλιθέα, 1-0 την Επισκοπή
Η Καλλιθέα έφυγε από το Ρέθυμνο με το διπλό, επικρατώντας με 1-0 της ...
Πεδουλάκης: Πολλά προβλήματα σε άμυνα και ριμπάουντ
Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την Ουνικάχα Μάλαγα στην Ανδαλουσία, με ...