Με τη νίκη του Ολυμπιακού στην Πάτρα επί του Απόλλωνα έπεσε η αυλαία ...
Την 15η νίκη του στην Α1 και τρίτη συνεχόμενη πέτυχε ο Ολυμπιακός, που ...
Εύκολα στη Ρόδο ο Ολυμπιακός, 94-61 τον Κολοσσό
Ο Ολυμπιακός πέρασε εύκολα από το Βενετόκλειο της Ρόδου, επικρατώντας ...

Εύκολα ο Ολυμπιακός, 11-5 τον ΠΑΟ

Ποδαρικό με το δεξί έκανε στο 2014 ο Ολυμπιακός, ο οποίος νίκησε εύκολα 11-5 τον Παναθηναϊκό στο Ιλίσιο κολυμβητήριο, κάνοντας το 9/9 στην Α1 πόλο των Ανδρών.Οι ερυθρόλευκοι παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας, με 27 βαθμούς, καλύτερη επίθεση 144, καλύτερη άμυνα 35 και διατήρησαν το αήττητο με τον αιώνιο αντίπαλό τους για 13η σεζόν (έχουν να χάσουν από τον ΠΑΟ από τις 17/2/2001). Ο Φουντούλης άνοιξε το σκορ με πέναλτι, με τον Μάγιαρακ να κάνει το 0-2 από την περιφέρεια. Ο Ισπανός άσος του Ολυμπιακού "απάντησε" στο γκολ του Δερμιτζάκη, κάνοντας το 1-3, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο οκτάλεπτο. Ο Δελακάς έκανε το 1-4 από την περιφέρεια και ο Βλαχόπουλος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-5. Ο Ολυμπιακός έχασε την ευκαιρία να ξεφύγει κι άλλο στο σκορ, με το Χρονόπουλο να πραγματοποιεί εντυπωσιακές αποκρούσεις και τον Χατζηγούλα να κάνει το 2-5. Ο Ντόσκας "απάντησε" αμέσως για το 2-6 και ο Παπαδόγκωνας διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου (3-6). Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με εύστοχο πέναλτι του Φουντούλη (3-7). Ο Παναθηναϊκός μείωσε σε 4-7, αλλά και πάλι ο Μάγιαρακ έκανε το 4-8 για τον Ολυμπιακό. Ο Αφρουδάκης μείωσε εκ νέου σε 5-8, στον παίκτη παραπάνω, αλλά ο Μουρίκης από θέση φουνταριστού έκανε το 5-9, στο τέλος της 3ης περιόδου. Ο Παναθηναϊκός ήταν άστοχος στον παίκτη παραπάνω (1/9), ο Ολυμπιακός λιγότερο άστοχος (1/4), με τον Μουρίκη να κάνει το 5-10 από θέση φουνταριστού. Ο Αγγελος Βλαχόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 5-11, στον παίκτη παραπάνω. Τα οκτάλεπτα: 1-3, 2-3, 2-3, 0-2 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Δερμιτζάκης, Χατζηγούλας, Παπαδόγκωνας, Κόχειλας, Αφρουδάκης ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μάγιαρακ 3, Φουντούλης 2, Δελακάς, Βλαχόπουλος 2, Ντόσκας, Μουρίκης 2
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, 3-0 τον ΠΑΟΚ
Ο Ολυμπιακός "καθάρισε" εύκολα (3-0) τον πρώτο ημιτελικό του Final-4 της ...