Πήρε το ντέρμπι ο Ολυμπιακός, 3-2 τον Παναθηναϊκό
Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-2 του ...
Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς: Εύκολα ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Παναθηναϊκό
Ο Ολυμπιακός, παρότι αγωνίστηκε χωρίς τον Μπόγιαν Γιορντάνοφ ο οποίος ...
Διατήρησε εύκολα το αήττητο ο Ολυμπιακός, 17-5 τον Παναθηναϊκό
Ο Ολυμπιακός διατήρησε το αήττητο στην Α1 ανδρών και την παράδοση ...

Εύκολα ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Παναθηναϊκό

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα με 3-0 σετ του Παναθηναϊκού στο κλειστό του Ρέντη, στο ντέρμπι "αιωνίων" της 10ης αγωνιστικής της Α1 ανδρών. Αποχώρησε τραυματίας ο Γιορντάνοφ.Ο Ολυμπιακός επιβεβαίωσε τον χαρακτήρα του φαβορί και νίκησε τον Παναθηναϊκό 3-0 στο ντέρμπι "αιωνίων" που έγινε στο γυμναστήριο του Ρέντη. Οι ερυθρόλευκοι σημείωσαν την έβδομη νίκη τους στο πρωτάθλημα και σημείωσαν σερί 13-0 επί του Τριφυλλιού σε αγώνες πρωταθλήματος. Μεγάλος πρωταγωνιστής του Ολυμπιακού ήταν ο Λεονάρντο Καλντέιρα ο οποίος έκανε την καλύτερη εφετινή του εμφάνιση με 15/22 επιθέσεις (ποσοστό 68%). Ο Παναθηναϊκός δε μπόρεσε να κοντράρει τον αντίπαλο του με εξαίρεση το τρίτο σετ, όπου ισοφάρισε 22-22 αλλά δε μπόρεσε να πάρει το σετ που θα τον κρατούσε στον αγώνα. Πρόκειται για την 10η ήττα του Παναθηναϊκού σε ισάριθμους αγώνες και μάλιστα στο ντεμπούτο του Γιάννη Καλμαζίδη. Οι πράσινοι έδειξαν πολύ αγχωμένοι και πιέστηκαν από το σερβίς του Ολυμπιακού. Τα σετ: 25-14, 25-15, 25-23. Ολυμπιακός (Καζάζης): Χριστοφιδέλης 8π (4/5 επ, 4 άσσοι, 88% υπ - 63% άριστες), Γιούρισιτς 3 (3/4 επ), Καλντέιρα 16 (15/22 επ, 1 μπλοκ), Γιορντάνοφ 10 (10/18 επ), Σμαραγδής 5 (4/7 επ, 1 άσσος), Κουρνέτας 2 (2 μπλοκ) / Στεφάνου (λ, 43% υπ - 29% άριστες), Μαρούλης, Παπαδόπουλος 5 (2/6 επ, 3 μπλοκ), Κοκκινάκης 5 (3/10 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Σωτηρίου 2 (2/4 επ). Παναθηναϊκός (Καλμαζίδης): Γκάλιτς 9π (7/22 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Στιβαχτής 4 (2/2 επ, 2 μπλοκ), Αμορόσο 4 (2/5 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Μούρ 9 (6/7 επ, 3 μπλοκ), Μπέλλος 3 (2/12 επ, 1 μπλοκ), Καριπίδης 4 (4/13 επ) / Κουρούπης (λ, 42% υπ - 42% άριστες), Λιόντας, Καπίρης 2 (2/3 επ), Μανιόπουλος 1 (1/5 επ), Πολυχρονιάδης.
Ετοιμος για το ντέρμπι ο Ολυμπιακός, έξω ο Ιμπαγάσα
Με όλους τους βασικούς στην αποστολή θα υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό στο ...
ΟΣΦΠ: Από την Πέμπτη (20/2) τα εισιτήρια για Παναθηναϊκό
Η ΠΑΕ Ολυμπιακός, με ανακοίνωση που εξέδωσε, γνωστοποίησε στον κόσμο ...
ΟΣΦΠ: Τα εισιτήρια για Παναθηναϊκό
Η ΠΑΕ Ολυμπιακός, με ανακιοίνωση που εξέδωσε, ενημέρωσε τον κόσμο της ...
Ο Ολυμπιακός το ντέρμπι των αιωνίων
Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό για ...
U-20: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-1
Ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 στο Απήλιον τον Παναθηναϊκό, στο εξ αναβολής ...
Εύκολα ο Ολυμπιακός, 11-5 τον ΠΑΟ
Ποδαρικό με το δεξί έκανε στο 2014 ο Ολυμπιακός, ο οποίος νίκησε εύκολα 11-5 ...
Βλαχοδήμος: Νίκη με ΠΑΟ για τον κόσμο
Στροφή στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό (14/4) κάνει ο Ολυμπιακός, με τον ...
Σάββας: Ολο το βάρος στον Παναθηναϊκό
Ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του στα Χανιά, κέρδισε τον Πλατανιά με 4-0 ...
Ολυμπιακός: Από Τρίτη (9/4) τα εισιτήρια για το ντέρμπι με τον ΠΑΟ
Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ενημέρωσε πως τα εισιτήρια για το ντέρμπι με τον ...