Μαρκόπουλος: Μπράβο για το δεύτερο ημίχρονο
Ο ΠΑΟΚ ανέβασε αισθητά την απόδοση του σε άμυνα και επίθεση στο δεύτερο ...
Πεδουλάκης: Κουραστήκαμε στο τέλος
Ο Παναθηναϊκός βρήκε μέσα από την άμυνα τον ρυθμό για να γυρίσει το ...

Μαρκόπουλος: Δεν είχαμε καθαρό μυαλό

Στην κακή αντίδραση των παικτών του, όταν η Χίμικ πήρε διαφορά στο 4ο δεκάλεπτο, στάθηκε ο Σούλης Μαρκόπουλος μετά την ήττα του ΠΑΟΚ στην Ουκρανία."Ήταν ένα παιχνίδι πολύ κρίσιμο και για τις δύο ομάδες. Το ήθελαν πάρα πολύ και οι δύο. Ξεκινήσαμε άσχημα το παιχνίδι, μετά όμως από το 7ο λεπτό βελτιωθήκαμε, παίξαμε πολύ καλή άμυνα στο πρώτο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου. Είχαμε καλές επιλογές στην επίθεση και εκεί πήραμε μία διαφορά, την οποία ίσως πιστέψαμε ότι έτσι θα είναι και το δεύτερο ημίχρονο", είπε ο κόουτς Μαρκόπουλος και συνέχισε... "Ξεκινήσαμε άσχημα και το δεύτερο ημίχρονο, όπως ακριβώς και στο πρώτο. Βρήκε την ευκαιρία η αντίπαλος ομάδα να μπει στο παιχνίδι, όταν εμείς προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε, είχαμε ορισμένες λάθος επιλογές και 2-3 σφυρίγματα που επηρέασαν το παιχνίδι. Και μετά ήταν δύσκολο να επανέλθουμε, όπως είχαμε επανέλθει στο πρώτο ημίχρονο. Η Χίμικ είχε βρει λύσεις στην επίθεση και αυτό κράτησε το ρυθμό του αγώνα ως το τέλος του αγώνα. Η Χίμικ πίεσε περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο στην άμυνα, αλλά κι εμείς δεν είχαμε το καθαρό μυαλό που θα έπρεπε στο δεύτερο ημίχρονο για να πάρουμε τις σωστές αποφάσεις στο παιχνίδι. Συγχαρητήρια στην Χίμικ για τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση. Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε το αυριανό παιχνίδι της Νίζνι και να δούμε εάν έχουμε ελπίδες κερδίζοντας την επόμενη εβδομάδα να πάρουμε την πρόκριση".
Κεχαγιάς: Δεν είχαμε καθαρό μυαλό για να πετύχουμε κάτι καλό
Στην έλλειψη καθαρού μυαλού εστίασε ο Νίκος Κεχαγιάς μετά την ήττα της ...
Λεώνης: Δεν είχαμε
Στην έλλειψη συγκέντρωσης απέδωσε ο Αλέκος Λεώνης την ήττα του ΠΑΟΚ ...
Γκιστ: Βγάλαμε πίεση στην άμυνα και βρήκαμε λύσεις στην επίθεση