Σάββατο, 10 Δεκεμβρίου 2016
Χαβός: Είναι γειτονικό ντέρμπι
Ο Μάκης Χάβος αναφέρθηκε στις... ιδιαιτερότητες του αγώνα της Κυριακής ...
Ισόπαλο το ντέρμπι στο Πανθεσσαλικό, 1-1 η Κέρκυρα με τη Νίκη
Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι του 2ου ομίλου της Football League για την 16η ...
Λευκή ισοπαλία στο ντέρμπι του Μέρσεϊσαϊντ
Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι του Μέρσεϊσαϊντ, με τις Λίβερπουλ ...

Ισοπαλία στο ντέρμπι

Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το γειτονικό ντέρμπι του Πανηλειακού με τον Παναιγιάλειο για την Football League.Η ιστορία της αναμέτρησης γράφτηκε στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο 5ο λεπτό, ο Φλίγκος με καρφωτή κεφαλιά έβαλε μπροστά στο σκορ τον Παναιγιάλειο, αλλά η απάντηση του Πανηλειακού ήρθε στο 10', όταν ο Κωνσταντινίδης με δυνατό σουτ από απόσταση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ανδρούτσου γράφοντας το 1-1. Ενα σκορ που ήταν και το τελικό, αφού παρά τις ευκαιρίες που σημειώθηκαν στα επόμενα 80 λεπτά συν τις καθυστερήσεις, η μπάλα δεν ξαναπήγε στο πλεχτό, με συνέπεια η κάθε ομάδα να πάρει από ένα βαθμό. Απλά στο φινάλε της αναμέτρησης, ο Σαραμαντάς θα δει την δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα, με τον Πανηλειακό να ολοκληρώνει το ματς με 10 παίκτες. ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Πίτκας, Θωμόπουλος, Λίτσος, Κοτσώνης, Σαραμαντάς, Γανωτής (46' Σουλελές), Νάστος, Λιόσης, Μπιτάνγκ, Κωνσταντινίδης (84' Πίγκλα), Μίλιεβιτς (75' Σταματής). ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Παπαχρήστος (80' Ρεκλείτης), Αργυρόπουλος (67' Σκαρτσίλας), Γκούμας (50' Τ. Παπαδόπουλος), Γκοτσούλιας, Αλεξάντροβιτς, Μπούνας, Φλίγκος.
Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι ΑΕΚ - ΑΠΟΕΛ, με το οποίος άνοιξε η αυλαία της ...
Λευκή ισοπαλία στην Καρδίτσα
Ισόπαλο χωρίς γκολ έληξε το θεσσαλικό ντέρμπι μεταξύ της Αναγέννησης ...
Ισόπαλο 8-8 έληξε το ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής της Α1 ανάμεσα στον ΠΑΟΚ ...
Ισόπαλο το ντέρμπι των Δικεφάλων
Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι των "δικεφάλων" ΠΑΟΚ και ΑΕΚ για την 5η ...
Εβγαλε τα... μάτια της η Καβάλα, 2-2 με τα Γιαννιτσά
Χωρίς νικητή (2-2) ολοκληρώθηκε το ντέρμπι των ουραγών στον Β' όμιλο της ...
Ισόπαλο το Κρητικό ντέρμπι
Ο Εργοτέλης συνέχισε το αήττητο σερί του, αφού έμεινε όρθιος και στο ...
Football League: Ντέρμπι σε Βόλο και Κέρκυρα
Με 12 παιχνίδια διεξάγεται σήμερα, Κυριακή (13/10), το κυρίως πιάτο της 3ης ...
Ισόπαλη η... πρόβα του τελικού!
Ισόπαλο με 1-1 ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Bundesliga, ανάμεσα σε Μπορούσια ...
Χάλασε η φιέστα στην Καλαμαριά
Ισόπαλο με 0-0 έληξε το ντέρμπι του 2ου ομίλου της Football League 2 ανάμεσα ...