Παρασκευή, 9 Δεκεμβρίου 2016
Στο +4 η Αρσεναλ, τρίτη σερί νίκη για Νιούκαστλ
Η Αρσεναλ επικράτησε δύσκολα με 1-0 της Σαουθάμπτον στο Emirates και ξέφυγε ...
Σεφτές για Σάντερλαντ, 2-1 την Νιούκαστλ
Την πρώτη της νίκη στην Premier League πέτυχε η Σάντερλαντ, που επικράτησε στο ...
Απώλειες για Εβερτον και Νιούκαστλ, πρώτες νίκες για Στόουκ και Χαλ
Σε εντός έδρας απώλειες βαθμών υποχρεώθηκαν οι Εβερτον και Νιούκαστλ, ...

Τέταρτη σερί νίκη για Νιούκαστλ, 2-1 την Γουέστ Μπρομ

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στην Premier League πέτυχε η Νιούκαστλ, που επικράτησε δύσκολα με 2-1 της Γουέστ Μπρομ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής.Στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε η Νιούκαστλ, μετά τη δύσκολη νίκη της με 2-1 επί της Γουέστ Μπρομ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ. Οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με προβάδισμα 1-0, με τον Γκουφράν να ανοίγει το σκορ στο 36'. Στο 53', ο Μπραντ, μετά από ασίστ του Λονγκ, ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σισοκό, μετά από πάσα του Ρεμί, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στις Καρακάξες, με 2-1. Η Γουέστ Μπρομ δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση, με την Νιούκαστλ να κρατάει το υπέρ της 2-1 μέχρι το τέλος και να παίρνει τη νίκη. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής: Σάββατο (30/11) Αστον Βίλα - Σάντερλαντ 0-0 Κάρντιφ Σίτι - Αρσεναλ 0-3 (29', 90'+3' Ράμσεϊ, 86' Φλαμινί) Εβερτον - Στόουκ Σίτι 4-0 (45' Ντεουλοφέου, 49' Κόουλμαν, 58' Οβιέδο, 79' Λουκάκου) Νόριτς Σίτι - Κρίσταλ Πάλας 1-0 (30' Χούπερ) Γουέστ Χαμ - Φούλαμ 3-0 (47' Ντιαμέ, 82', 89' Κόουλ) Νιούκαστλ - Γουέστ Μπρομ 2-1 (36' Γκουφράν, 57' Σισοκό - 53' Μπραντ) Κυριακή (1/12) 14:00 Τότεναμ - Μάντσεστερ Γ. 16:05 Χαλ Σίτι - Λίβερπουλ 18:10 Τσέλσι - Σαουθάμπτον 18:10 Μάντσεστερ Σ. - Σουόνσι Σίτι
Νίκη ουσίας και... ψυχολογίας για τη Γιουνάιτεντ, που πέρασε με 3-0 από ...
Γκέλα για Λίβερπουλ, 1-1 με Γουέστ Μπρομ
Παρότι προηγήθηκε, η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να διατηρήσει το ...
Τέταρτη σερί νίκη για Νέα Κηφισιά, 81-74 τον Αρη
Συνέχεια στην εξαιρετική της πορεία στην Α1 έδωσε η Νέα Κηφισιά, που ...