Αθήνα, 16C°,
Σάββατο, 10 Δεκεμβρίου 2016
Ελλάς... Europa!
Σε τροχιά Europa League παραμένει η Ελλάς Βερόνα, που πέρασε με 3-2 από την έδρα ...
Νίκες για Βερόνα, Κιέβο, Σαμπντόρια, Κάλιαρι, ήττα για Λάτσιο
Την εξαιρετική της πορεία στην Serie A συνέχισε η Ελλάς Βερόνα, που έκανε ...
Δεύτερη νίκη για Λάτσιο, Λιβόρνο, Βερόνα
Την δεύτερη νίκη τους, σε τρεις αναμετρήσεις στην Serie A, πέτυχαν οι ...

Αφεντικό της Βερόνα η Κιέβο, 1-0 την Ελλάς

Η Κιέβο ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της Βερόνα, επικρατώντας στις καθυστερήσεις με 1-0 της Ελλάς, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής της Serie A. Δεύτερη νίκη - ανάσα για την Κιέβο στο πρωτάθλημα, πέμπτη ήττα για την Ελλάς.Η Κιέβο ξεκίνησε καλύτερα το ντέρμπι και μόλις στο 5' σκόραρε με τον Σέζαρ, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες των τυπικά φιλοξενούμενων. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς να υπάρχει σκορ, με την Ελλάς Βερόνα να διαμσρτύρεται με την σειρά της για πέναλτι, σε χέρι του Σέζαρ. Στο δεύτερο μέρος, οι τυπικά γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς ωστόσο να μπορέσουν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Εκεί που όλα έδειχναν ότι το ντέρμπι θα τελείωνε ισόπαλο χωρίς τέρματα, ο Λαζάρεβιτς νίκησε τον Ραφαέλ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και έδωσε μία πολύ σημαντική νίκη στην Κιέβο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής: Σάββατο (23/11) Ελλάς Βερόνα - Κιέβο Βερόνα 0-1 (90'+2' Λαζάρεβιτς) 21:45 Νάπολι - Πάρμα      21:45 Μίλαν - Τζένοα      Κυριακή (24/11) 16:00 Τορίνο - Κατάνια      16:00 Σασουόλο - Αταλάντα      16:00 Σαμπντόρια - Λάτσιο      16:00 Λιβόρνο - Γιουβέντους      16:00 Ουντινέζε - Φιορεντίνα      21:45 Μπολόνια - Ιντερ      Δευτέρα (25/11) 21:45 Ρόμα - Κάλιαρι
Διπλό στη Βερόνα η Τορίνο
Με διπλό πέρασε από τη Βερόνα η Τορίνο, επικρατώντας και μάλιστα με ...
Από την βούλα η Μίλαν, 1-0 την Ελλάς Βερόνα
Με νίκη συνδύασε το ντεμπούτο του στον πάγκο της Μίλαν ο Κλάρενς ...
Γκέλαρε η Ιντερ
Εντός έδρας... γκέλα για την Ιντερ που έμεινε στο 1-1 με την Κιέβο Βερόνα ...
Τέταρτη η Ιντερ, 4-2 την Ελλάς Βερόνα
Στην τέταρτη θέση της Serie A ανέβηκε η Ιντερ, που επικράτησε με 4-2 της ...
Εύκολο 2Χ2 για την Ρόμα, 3-0 την Βερόνα
Το 2Χ2 στην Serie A έκανε την Κυριακή (1/9) η Ρόμα, που επικράτησε εύκολα με 3-0 ...
2Χ2 για την Νάπολι, 4-2 την Κιέβο
Το 2Χ2 στην Serie A έκανε το Σάββατο (31/8) η Νάπολι, που επικράτησε με το ...