Τη 12η νίκη του στο πρωτάθλημα και τη δεύτερη συνεχόμενη στη ...
Εύκολα στη Ρόδο ο Ολυμπιακός, 94-61 τον Κολοσσό
Ο Ολυμπιακός πέρασε εύκολα από το Βενετόκλειο της Ρόδου, επικρατώντας ...
Ανανέωσαν Γιούρισιτς και Σωτηρίου
Την ανανέωση των συμβολαίων του Μίλαν Γιούρισιτς και του Σωτήρη ...

Εύκολα ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Αρη

Ο Ολυμπιακός σημείωσε την πιο εύκολη νίκη του στο πρωτάθλημα Volleyleague ΟΠΑΠ 2013-14 επικρατώντας του Αρη με 3-0 στο Ρέντη για την 6η αγωνιστική. Οι ερυθρόλευκοι σημείωσαν την τέταρτη νίκη τους στο πρωτάθλημα, ενώ ο Αρης γνώρισε την πέμπτη ήττα του σε έξι αγώνες.Ο Ολυμπιακός είχε όπλο το σερβίς αλλά και σταθερή υποδοχή που έδωσε την ευκαιρία στον Μαρούλη να παίξει με τον Γιούρισιτς. Ο Καζάζης έδωσε χρόνο σε όλους τους παίκτες του ενώ ο Αρης που είναι η μοναδική ομάδα της κατηγορίας χωρίς ξένο αθλητή στη σύνθεση του αντέδρασε μόνο στο τρίτο σετ όταν από την αρχή προηγήθηκε με 1-2 πόντους διαφορά.   Η ομάδα του Αντρέι Κράβαρικ προηγήθηκε με 21-19 αλλά ο άσσος του Γιούρισιτς και η επίθεση του Κοκκινάκη έφεραν την ισοφάριση 21-21. Ο Γιούρισιτς συνέχισε να πιέζει στο σερβίς και ανέβασε το σερί σε 4-0 για το 23-21.   Ο Αρης απάντησε με σερί 3-0 χάρις τα σερβίς του Ντίνα ο οποίος και με άσσο έφερε την ομάδα του σε σετ μπολ. Η είσοδος του Κουρνέτα βοήθησε τον Ολυμπιακό καθώς ο έμπειρος πασαδόρος με άσσο έφερε τον Ολυμπιακό στο 25-24, αλλά ο Γιούρισιτς έχασε ευκαιρία να τελειώσει τον αγώνα καθώς σε κόντρα επίθεση κάρφωσε άουτ (25-25). Ο αγώνας τελείωσε με άουτ επίθεση του Αρμενάκη και πρώτο χρόνο του Γιούρισιτς.   Τα σετ: 25-19, 25-15, 27-25.   Ολυμπιακός (Καζάζης Δ.): Χριστοφιδέλης 5 (4/8 επ., 80%/40% υπ., 1 μπλοκ), Μαρούλης 1 (1/2 επ.), Γιούρισιτς 9 (8/10 επ., 1 ασος), Καλντεϊρα 6 (3/7 επ., 50%/40% υπ., 2 άσοι, 1 μπλοκ), Σμαραγδής 4 (2/2 επ., 2 μπλοκ), Γιορντάνοφ 12 (10/17 επ., 1 άσος, 1 μπλοκ) / Στεφάνου  (λ. - 89%υπ., άριστες 56% υπ.) (Παπαδόπουλος  4 (2/3 επ., 2 μπλοκ), Σωτηρίου 3 (1/3 επ., 1 άσος, 1 μπλοκ), Κουρνέτας 1 (1 ασος), Βολουδάκης, Κοκκινάκης  5 (5/11 επ., 71%/57% επ.).   Αρης (Κράβαρικ): Κυριακίδης 4 (4/9 επ., 50%, 21% υπ.), Ντίνας 9 (3/5 επ., 1 άσος, 5 μπλοκ), Παπαδημητρίου Θ. 7 (7/13 επ., 30%/4%), Χαριτωνίδης 1 (1 άσος), Γάτσης 4 (4/6 επ.), Αρμενάκης 14 (13/23 επ., 1 μπλοκ), Γκαράς (λ) (55%/45% υπ.) (Ναζίρης, Ίλιτς 3 (3/9 επ.), Χατζηπαραδείσης 2 (1 άσος, 1 μπλοκ).
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, 3-0 τον ΠΑΟΚ
Ο Ολυμπιακός "καθάρισε" εύκολα (3-0) τον πρώτο ημιτελικό του Final-4 της ...
Εύκολα ο Ολυμπιακός τον Απόλλωνα
Με τη νίκη του Ολυμπιακού στην Πάτρα επί του Απόλλωνα έπεσε η αυλαία ...
Εύκολα ο Ολυμπιακός, 77-68 τον Κολοσσό
Την 15η νίκη του στην Α1 και τρίτη συνεχόμενη πέτυχε ο Ολυμπιακός, που ...
Εύκολα ο Ολυμπιακός, 87-64 τον Ικαρο Χαλκίδας
Την 14η νίκη του και δεύτερη συνεχόμενη στην Α1 πέτυχε ο Ολυμπιακός, που ...
Διπλό στο Αιγίνιο ο Ολυμπιακός
Την 10η νίκη στο πρωτάθλημα Volleyleague σημείωσε ο Ολυμπιακός που νίκησε ...
Εύκολα τον ΠΑΟΚ ο Ολυμπιακός (7-15)
Ο Ολυμπιακός έκανε το 11/11 στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 πόλο, κερδίζοντας ...
Εύκολα ο Ολυμπιακός, 11-5 τον ΠΑΟ
Ποδαρικό με το δεξί έκανε στο 2014 ο Ολυμπιακός, ο οποίος νίκησε εύκολα 11-5 ...
Εύκολα ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Παναθηναϊκό
Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα με 3-0 σετ του Παναθηναϊκού στο κλειστό ...
Ακάθεκτος ο Ολυμπιακός, 4-1 στην Κομοτηνή
Με γκολ των Μανωλά, Κάμπελ, Σάμαρη και Σαβιόλα ο Ολυμπιακός κέρδισε 4-1 ...