Την πρώτη της ήττα στο νέο Σαν Μαμές υπέστη η Μπιλμπάο, 1-2 από την ...
Συνεχίζει την αήττητη πορεία της στην Primera η Εσπανιόλ, περνώντας με ...
Νίκη παραμονής για Λα Κορούνια
Τεράστιας σημασίας τρίποντο πήρε η Λα Κορούνια, η οποία νίκησε με 2-0 την ...

Διπλό στην Εσπανιόλ η Σεβίλη

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης θα επιστρέψει από την Καταλονία στην Ανδαλουσία η Σεβίλη, που κέρδισε 3-1 την Εσπανιόλ Από το πρώτο δεκάλεπτο καθάρισε το τρίποντο στην έδρα της Εσπανιόλ η Σεβίλη. Ο Φάσιο έκανε το 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων μόλις στο 4ο λεπτό και ο Βιτόλο στο 10’ διπλασίασε τα τέρματα της. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν… Μείωσαν στο 24Ο λεπτό με τον Σέρχιο Γκαρσία και συνέχισαν να πιέζουν. Ωστόσο οι παίκτες του Ουνάι Έμερι κατάφεραν να πετύχουν και τρίτο γκολ στο 59’ με τον Μπάκα, τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς. Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής Παρασκευή 8/11 Οσασούνα-Αλμερία 0-1 (18’ Ρόδρι) Γρανάδα-Μάλαγα 3-1 Σάββατο 9/11 Ρεάλ Μαδρίτης-Σοσιεδάδ 5-1 (12’, 26’πεν., 76’ Ρονάλντο, 18’ Μπενζεμά, 36’ Κεντίρα – 61’ Γκριζμάν) Χετάφε-Έλτσε 1-1 (18’ Πέδρο Λεόν – 61’ Μποακιέ) Αθλέτικ Μπιλμπάο-Λεβάντε 2-1 (72' Ρίκο, 84' Αντούριθ - 34' Μπαράλ) Θέλτα-Ράγιο Βαγεκάνο 0-2 (24' Βιέρα, 73' Λαριβέι) Κυριακή 10/11 Εσπανιόλ-Σεβίλλη 1-3 (24’ Γκαρσία – 4’ Φάσιο, 10’ Βιτόλο, 59’ Μπάκα) Βαλένθια-Βαγιαδολίδ (18:00) Βιγιαρεάλ-Ατλέτικο Μαδρίτης (20:00) Μπέτις-Μπαρτσελόνα (22:00)
Νίκη με 10 για Εσπανιόλ, 1-0 την Γρανάδα
Παρότι αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 30', η Εσπανιόλ επικράτησε με 1-0 της ...
Ινσαουράλδε: Ηθελα Εσπανιόλ, αλλά πάω στον ΠΑΟΚ
Ο Χουάν Μανουέλ Ινσαουράλδε επιβεβαίωσε πως είναι μία ανάσα από τον ...
Με ζόρι η Μπάρτσα, 1-0 την Εσπανιόλ
Ο Νεϊμάρ… κέρασε και ο Σάντσες έλυσε τη γόρδιο δεσμό για την ...
Εσπασε το ρόδι η Εσπανιόλ, 3-1 την Βαλένθια
Την πρώτη της νίκη στην Primera Division πέτυχε το Σάββατο (24/8) η Εσπανιόλ, που ...