Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, ο Λεβαδειακός νίκησε 2-1 τον Παναιτωλικό ...
O Αρης τα δοκάρια και τις φάσεις, η Ξάνθη τα γκολ και τη νίκη
Η... κακή μέρα φάνηκε από νωρίς για τον Αρη, αφού μόλις στο 1ο λεπτό ο ...
Σεφτέ με Λαμπρόπουλο ο Λεβαδειακός, 1-0 τον ΠΑΣ
Με γκολ του Λαμπρόπουλου από το α' μέρος ο Λεβαδειακός κέρδισε 1-0 τον ...

Η Ξάνθη τα δοκάρια, ο Λεβαδειακός τα γκολ και τη νίκη

Την ώρα που οι παίκτες της Ξάνθης σημάδευαν τα δοκάρια των γηπεδούχων και πετούσαν άουτ το πέναλτι που κέρδισαν από το... πουθενά, ο Λεβαδειακός είχε την ουσία με τον Μάντζιο και τον Ροτζέριο να βρίσκουν δίχτυα, με συνέπεια οι Βοιωτοί να πανηγυρίσουν τη νίκη με 2-0. Ετσι, ο Λεβαδειακός έφτασε τις 3 νίκες σε 5 παιχνίδια στην έδρα του, ενώ η Ξάνθη υπέστη την 4η ήττα σε 5 παιχνίδια μακριά από τα Πηγάδια.  Η ακριτική ομάδα είχε καλή στιγμή στο 20ό λεπτό, με μακρινό σουτ του Κάλβο, που έβγαλε με υπερένταση σε κόρνερ ο Πζιρόφσκι. Ο Λεβαδειακός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 35', όταν μετά από σέντρα του Μουλόπουλο, ο Μάντζιος από το ύψος του πέναλτι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Κυριακίδη κάνοντας το 1-0. Η Ξάνθη προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή στο ημίχρονο, με τον Σπύρο Βάλλα να αποχωρεί από το παιχνίδι λόγω τραυματισμού και τη θέση του να παίρνει ο Χοσέμι, που επέστρεψε ως αντίπαλος στην Λιβαδειά... Οι Θρακιώτες είχαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 52', όταν κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Μανόλο, αλλά ο Σολάρι που το εκτέλεσε έστειλε τη μπάλα άουτ, δίπλα από το αριστερό δοκάρι. Και σα να μην έφτανε αυτό στο 58', ήρθε το 2-0 για τον Λεβαδειακό, με τον Γιάντση να βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Κυριακίδης έδιωξε πάνω στον Ροτζέριο που ακολουθούσε τη φάση και από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στη συνέχεια οι Ακρίτες άρχισαν να σημαδεύουν τα δοκάρια των Βοιωτών. Στο 71' ο Ράνος στέλνει τη μπάλα με κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι του Πρζιρόφσκι, μετά από σέντρα του Παΐτο, ενώ στο 84' ο Σολτάνι έπιασε το σουτ στην κίνηση μετά τη σέντρα του Μαρίν, με την μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι του γκολκίπερ του Λεβαδειακού.
Pregame: Ξάνθη-Λεβαδειακός
Η αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκας ανοίγει το Σάββατο (1/3, ...
Λεβαδειακός: Τον σώζει η έδρα
Με τον Σάββα Παντελίδη στην τεχνική ηγεσία, ο Λεβαδειακός έχει 2 νίκες ...
Πήρε... αέρα ο Λεβαδειακός, 3-1 τον Αστέρα