Ισόπαλοι 1-1 αναδείχτηκαν Πανθρακικός και Εθνικός Γαζώρου, σε φιλικό ...
Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι στην Κομοτηνή ανάμεσα στον ...
Φιλικό 2-2 του Αρη με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή
Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν Πανθρακικός και Αρης στο τελευταίο ...

Ισοπαλία σε σκορ και... κάρτες στην Κομοτηνή

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχτηκαν Πανθρακικός και Αστέρας στην Κομοτηνή, σε αγώνα για την 10η αγωνιστική της Super League. Ισοπαλία και στις... αποβολές για τις δύο ομάδες.Οι δύο ομάδες βαδίζουν... χέρι - χέρι και στη βαθμολογία με 14 βαθμούς, όσους έχουν και ο Παναθηναίκός, ο Εργοτέλης και ο ΠΑΣ σε έναν... συνωστισμό στην 5η θέση της βαθμολογίας. Ο Πανθρακικός προηγήθηκε με γκολ από τα αποδυτήρια, αφού ο Τζανής μόλις στο 5ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αστέρα με κοντινό σουτ, ύστερα από λάθος γύρισμα του Πιπίνη. Πέρασε περίπου ένα 20λεπτο για να συνέλθει ο Αστέρας και να φτάσει για πρώτη φορά με αξιώσεις απέναντι στον τερματοφύλακα του Πανθρακικού. Ηταν το 26ο λεπτό, όταν ο Μοράλες με κεφαλιά ανησύχησε κάπως τον Σέρεμετ. Η ομάδα της Κομοτηνής κρατούσε με ευκολία τον Αστέρα μακριά από την περιοχή της σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και μάλιστα θα μπορούσε να είχε πετύχει και δεύτερο γκολ λίγο πριν από την ανάπαυλα, αλλά ο Ερνάντες αντέδρασε σουστά στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάσες. Στη διάρκεια του δεύτερου μέρους ο Αστέρας κέρδισε μέτρα στο γήπεδο, έπιαξε πολύ καλύτερα απ' ό,τι στο πρώτο, σπαταλώντας μάλιστα μεγάλη ευκαιρία στο 52', όταν ο Ντε Μπλάσις δεν κατάφερε από κοντά να στείλει την μπάλα στα φίχτυα. Ο,τι δεν κατάφερε ο Ντε Μπλάσις, το πέτυχε ο Ουσέρο με σουτ... φωτοβολίδα σε φάουλ έξω από την περιοχή του Πανθρακικού στο 60ό λεπτό, γράφοντας το 1-1. Το τελευταίο μισάωρο κύλησε χωρίς μεγάλες φάσεις, αλλά με δύο αποβολές. Αυτή του Σαρακατσάνου στο 63' με δεύτερη κίτρινη κι αυτή του Γκοαϊαν στο 78' με τον Ρουμάνο να δέχεται δύο κίτρινες σε διάστημα τριών λεπτών!
Κέρδισε, σώθηκε και ησύχασε ο Πανθρακικός, 2-1 τον Εργοτέλη
Με τέρματα των Μπεν Σαμπάτ και Καθάριου ο Πανθρακικός κέρδισε 2-1 του ...