Οριστικά τέλος στα σενάρια που τον ήθελαν να αποχωρεί από τη Ρεάλ ...
Απων με Ατλέτικο ο Ρονάλντο
Ο τεχνικός της Ρεάλ Μαδρίτης, Ζοσέ Μουρίνιο, δεν θα έχει στην διάθεση ...

Επαιξε με τη φωτιά η Ρεάλ, 3-2 τη Ράγιο

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 3-2 στην έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο, αλλά προηγήθηκε με 3-0 και κάνοντας δύο πέναλτι σε 3 λεπτά πέρασε ένα δεύτερο ημίχρονο γεμάτο άγχος Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 3-2 την Ράγιο Βαγιεκάνο μέσα στο "Βαγιέκας", αλλά έκανε τα εύκολα... δύσκολα. Με δύο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο και ένα του Καρίμ Μπενζεμά προηγήθηκε με 3-0 στο 48' (μία ασίστ ο Μόντριτς, δύο ο Μπέιλ), αλλά έκανε δύο πέναλτι, με τα οποία μείωσε ο Χόναταν Βιέρα στο 53' και το 55'. Η "βασίλισσα" έτσι διατηρήθηκε 6 βαθμούς μακριά από την πρωτοπόρο, Μπαρτσελόνα, ενώ ο Κριστιάνο Ρονάλντο έφτασε τα 13 γκολ, προσπέρασε τον Ντιέγκο Κόστα και είναι μόνος στην κορυφή του πίνακα των σκόρερς. Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:   Παρασκευή (1/11) Μπαρτσελόνα - Εσπανιόλ 1-0 (68' Αλέξις Σάντσες)   Σάββατο (2/11) Σοθιεδάδ - Οσασούνα 5-0 (33' Ονσοτέγι, 48' Ίνιγο Μαρτίνεθ, 56' Γκριεζμάν, 78' Γκονσάλο Κάστρο, 88' Σεφέροβιτς) Αλμερία - Βαγιαδολίδ 1-0 (38' Ρόντρι) Ράγιο Βαγιεκάνο - Ρεάλ 2-3 (53' πέν. και 55' πέν. Βιέρα / 3' και 48' Κρ. Ρονάλντο, 31' Μπενζεμά) Σεβίλλη - Θέλτα (23:00)   Κυριακή (3/11) Χετάφε - Βαλένθια (13:00) Ατλέτικο - Μπιλμπάο (18:00) Λεβάντε - Γρανάδα (20:00) Μάλαγα - Μπέτις (22:00)   Δευτέρα (4/11) Έλτσε - Βιγιαρεάλ (23:00)
Ντι Στέφανο: Στον Κριστιάνο η Χρυσή Μπάλα
Το εγκώμιο του Κριστιάνο Ρονάλντο έπλεξε ο Αργεντίνος Θρύλος της Ρεάλ ...