Στον έναν βαθμό πλησίασε την Μπιλμπάο και την 4η θέση η Σοσιεδάδ, ...
Το 3Χ3 στην Primera Division έκανε η Ατλέτικο Μαδρίτης, που επικράτησε δύσκολα ...
Αγκαλιά με την 4άδα η Σοσιεδάδ
Η Ρεάλ Σοσιεδάδ νίκησε 2-0 στην έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο με δύο γκολ του ...

Ανεβαίνει η Σοσιεδάδ, 5-0 την Οσασούνα

Την ανοδική της πορεία στην Primera Division συνέχισε η Ρεάλ Σοσιεδάδ, που διέλυσε με 5-0 την Οσασούνα στο Ανοέτα, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.Οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με προβάδισμα 1-0, με τον Ανσοτέγκι να ανοίγει το σκορ στο 33'. Η Σοσιεδάδ ήταν καταιγιστική στο δεύτερο μέρος, διάστημα στο οποίο πέτυχε άλλα τέσσερα τέρματα. Μόλις στο 47', ο Μαρτίνεθ διπλασίασε το προβάδισμα των βάσκων, ενώ στο 49' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Λότιες. Η Σοσιεδάδ εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα στην συνέχεια και στο 56' ο Γκριεζμάν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα δύο γκολ, με τους Κάστρο και Σεφέροβιτς και επικράτησαν άνετα με το τελικό 5-0. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής: Παρασκευή (1/11) Μπαρτσελόνα - Εσπανιόλ 1-0 (68' Σάντσες) Σάββατο (2/11) Ρεάλ Σοσιεδάδ - Οσασούνα 5-0 (33' Ανσοτέγκι, 47' Μαρτίνεθ, 56' Γκριεζμάν, 81' Κάστρο, 88' Σεφέροβιτς) 19:00 Αλμερία - Βαγιαδολίδ      21:00 Ράγιο Βαγεκάνο - Ρεάλ Μαδρίτης      23:00 Σεβίλη - Θέλτα      Κυριακή (3/11) 13:00 Χετάφε - Βαλένθια      18:00 Ατλέτικο Μαδρίτης - Αθλέτικ Μπιλμπάο      20:00 Λεβάντε - Γρανάδα      22:00 Μάλαγα - Μπέτις      Δευτέρα (4/11) 23:00 Ελτσε - Βιγιαρεάλ
Ηττα - σοκ για Μπάρτσα!
Στο -3 από τη Ρεάλ και την κορυφή έμεινε η Μπαρτσελόνα, μετά την ήττα της ...
Βλέπει... σεντόνι η Σοσιεδάδ, 5-1 την Μπέτις
Η Ρεάλ Σοσιεδάδ ήταν καταιγιστική, διαλύοντας με 5-1 την Μπέτις στο ...
Κίνηση της Ρεάλ για τον Μαρτίνεθ της Σοσιεδάδ
Στην αγορά της Ισπανίας στρέφει την προσοχή της η Ρεάλ για ενίσχυση στα ...
Σόου Βέλα και... Σοσιεδάδ - Θέλτα 4-3!
Στη Σοσιεδάδ έλεγαν στη διάρκεια της εβδομάδας ότι σύντομα θα δούμε ...
Εύκολα η Ρεάλ Μαδρίτης, 5-1 την Σοσιεδάδ
Με τον Ρονάλντο να πετυχαίνει χατ τρικ, η Ρεάλ Μαδρίτης διέλυσε με 5-1 ...
Επιτέλους νίκη για Σοσιεδάδ, 2-1 την Βαλένθια
Την δεύτερη νίκη της στην Primera Division πέτυχε η Ρεάλ Σοσιεδάδ, που ...
Ανετα η Μπαρτσελόνα, 4-1 την Σοσιεδάδ
Μόνη στην κορυφή της Primera Division έμεινε η Μπαρτσελόνα, που επικράτησε ...
Εμειναν στο 1-1 Ελτσε και Σοσιεδάδ
Ελτσε και Ρεάλ Σοσιεδάδ έμειναν στο ισόπαλο 1-1 στο Εστάντιο Μανουέλ ...
Βαλβέρδε: Τελικός με Σοσιεδάδ
Την Κυριακή (28/4, 22:00GR) θα διεξαχθεί ο αγώνας ανάμεσα στην Ρεάλ Σοσιεδάδ ...