Προβάδισμα πρόκρισης ο ΟΦΗ, 1-0 την Καλλιθέα
Προβάδισμα πρόκρισης στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε ο ΟΦΗ, που ...
Τον Αργεντινό επιθετικό Μάουρο Γκαλάν και τον 21 ετών μέσο Κώστα ...
Βαζέχα και επίσημα στην Καλλιθέα
Η Καλλιθέα ανακοίνωσε την πρόσληψη του Κριστόφ Βαζέχα ως προπονητή της ...

Στους 16 με... καρδιοχτύπια ο ΟΦΗ, 1-1 με την Καλλιθέα

Ο ΟΦΗ έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Καλλιθέα στο Γεντί Κουλέ, αλλά εξασφάλισε την πρόκριση του στην φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας, μετά την νίκη του με 1-0 στο Ελ Πάσο.Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά την αναμέτρηση, με τον Λυμεπρόπουλο να κρατάει το μηδέν για την εστία της Καλλιθέας σε σουτ των Λαμπρόπουλου και Ζε Εντουάρντο. Ωστόσο, στο 8' ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο δυνατό σουτ του Παπάζογλου, ο οποίος άνοιξε το σκορ για τους κρητικούς. Η ομάδα του Σα Πίντο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 20' έφτασε πολύ κοντά στο 2-0, όταν μετά από σέντρα του Μιλιάζες στο δεύτεορ δοκάρι, η κεφαλιά του Ζε Εντουάρντο πέρασε ελάχιστα άουτ. Το συγκρότημα του Κριστόφ Βαζέχα ανέβασε την απόδοση του μετά το πρώτο 20λεπτο και στο 45' σκόραρε με τον Πίκολο, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Ο ΟΦΗ ξεκίνησε δυνατά και το δεύτερο μέρος, δημιούργησε ευκαιρίες για το 2-0, αλλά δεν μπόρεσε να τις εκμεταλλευτεί. Στην συνέχεια, η από/δοση των γηπεδούχων έπεσε, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται και να ανεβάζουν την πίεση τους. Η Καλλιθέα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια στο 90', με τον Φαγέ να σκοράρει με μακρινό σουτ και να δίνει χαρακτήρα... θρίλερ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Τελικά, το 1-1 ανάμεσα στις δύο ομάδες έμεινε μέχρι το τέλος, με τον ΟΦΗ να παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση.