Ανετο διπλό για ΠΑΟΚ, 79-56 τον Πανελευσινιακό
Ο ΠΑΟΚ έφτασε μια ανάσα από μία σπουδαία νίκη, αλλά τελικά ο Ολυμπιακός ...
Διπλό στο Ολντ Τράφορντ η Σίτι!
Στη μάχη του τίτλου ουσιαστικά δεν αλλάζει κάτι, ωστόσο η Σίτι μπορεί ...

Μεγάλο διπλό του ΠΑΟΚ στο Ρέθυμνο!

Με... υψωμένες τις γροθιές έφυγε από το "Μελίνα Μερκούρη" ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας 81-64 του ΑΓΟΡ! Τρίτη νίκη σε ισάριθμα μας στην Α1 για τον Δικέφαλο, που πραγματοποιεί εντυπωσιακό ξεκίνημα.Το... καρέ Πέιν (16π.), Χαραλαμπίδης (15π.), Τσαϊρέλη (15π.) και Μπόγρης (13π.) ήταν όλα τα λεφτά για την ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου, η οποία ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με το απίστευτο 21/29 δίποντα (72%)! Με όπλο την εξαιρετική του άμυνα ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μπει σε θέση οδηγού από το ξεκίνημα, κλείνοντας το δεκάλεπτο στο +5. Στο μοναδικό διάστημα που ήταν ανώτεροι από τον αντίπαλό τους, στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι παίκτες του ΑΓΟΡ κατάφεραν να πάρουν αυτοί τα ηνία του ματς, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με προβάδισμα 35-33. Στη συνέχεια ο Δικέφαλος έβαλε ξανά στο... φουλ τις αμυντικές μηχανές και σε συνδυασμό με τα υψηλά ποσοστά ευστοχίας, όχι απλώς και μόνο προσπέρασε, αλλά έχτισε μια διαφορά κοντά στους 10 πόντους πριν κλείσει η τρίτη περίοδος (50-57). Με σωστή διαχείριση και ξανά άμυνα για σεμινάριο, ο ΠΑΟΚ αφενός κράτησε μακριά τον ΑΓΟΡ από το σκορ και αφετέρου έχτισε διαφορά που παραπέμπει σε θρίαμβο επί μιας εκ των καλύτερων ομάδων στην κατηγορία και σε μία έδρα που κάθε άλλο παρά "εύκολη" είναι. Τα δεκάλεπτα: 12-17, 23-16, 15-24, 14-24
Φουστέρ: Αποδείξαμε ότι είμαστε καλύτεροι
Πεπεισμένος ότι ο Ολυμπιακός θα προκριθεί στον τελικό, δήλωσε ο ...
Διπλό για πλέι οφ η Καλλιθέα, 1-0 την Επισκοπή
Η Καλλιθέα έφυγε από το Ρέθυμνο με το διπλό, επικρατώντας με 1-0 της ...