Με πολλά νέα πρόσωπα στην σύνθεση του, ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 ...
Φιλική τριάρα του ΟΦΗ στην Επισκοπή
Ο ΟΦΗ επικράτησε με 3-0 της Επισκοπής σε φιλική αναμέτρηση που έγινε την ...

Αρης: Φιλική τριάρα στην Καστοριά

Μετά από μία θετική εμφάνιση, ο Αρης επικράτησε με 3-1 της Καστοριάς, σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στην Καστοριά την Τετάρτη (16/10).Η ομάδα του Μιλίνκοβιτς ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και μόλις στο 10' άνοιξε το σκορ, όταν ο Κύργιας νίκησε με κεφαλιά τον Σαραφιανό. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι απάντησαν οκτώ λεπτά αργότερα, με τον Αναγνωστόπουλο να σκοράρει και να φέρνει το ματς στα ίσια. Οι ποανηγυρισμοί της Καστοριάς δεν κράτησαν πολύ, αφού οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα δύο λεπτά αργότερα, με τον Μανιά να διαμορφώνει το σκορ για το πρώτο μέρος (2-1). Ο Αρης ξεκίνησε το δεύτερο μέρος όπως και το πρώτο, αφού στο 48' ο Γιάννης Παπαδόπουλος, με δυνατό σουτ, σκόραρε και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 για τους κιτρινόμαυρους. Στο 81', ο Αρης... άγγιξε το 4-1, όταν το σουτ του Καραγκούνη σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στο 85' η Καστοριά έφτασε μία ανάσα από το 2-3, όταν η προσπάθεια του Τσαμασλίδη σταμάτησε κι αυτή στο δοκάρι. Καστοριά: Σαραφιανός, Σαββαΐδης, Σουμέλας, Αναγνωστόπουλος, Ζαφειρόπουλος, Βελλίδης, Ντάντσης, Αλεξανδρίδης, Παπαδόπουλος Δ., Παπαδόπουλος Γ. Αρης: Μπουζάνης, Κύργιας, Καραγκούνης, Σουνάς, Αγγελούδης, Τσουμάνης, Παπαδόπουλος, Καρασαλίδης, Νταμαρλής, Μανιάς, Καραγιάννης. Επαιξαν και οι: Τσουκάνης, Λεμονής, Κοτσαρίδης, Μπάλιος, Γκόλιας, Γιαννίτσης, Κοντοβάς.
Αρης: Νοκ άουτ για μια βδομάδα Παπαδόπουλος και Τσουμάνης
Αρκετές απουσίες είχε ο Ζόραν Μιλίνκοβιτς στο σημερινό πρόγραμμα ...
Παπαδόπουλος: Να συνεχίσουμε τις νίκες και στο πρωτάθλημα
Ως ένα καλό τεστ χαρακτήρισε το σημερινό φιλικό με την Καστοριά ενας εκ ...
Αρης: Με πολλούς νέους στην Καστοριά για το φιλικό